۰۴ دی ۱۴۰۲ | 19:47
کد خبر : 151145

مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست ایمپاسکو خبر داد:

فروکروم سبزوار و سرب و روی انگوران در لیست صنعت و معدن سبز کشور

مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست ایمپاسکو از دریافت لوح افتخار دو مجتمع فروکروم سبزوار و سرب و روی انگوران در بیست و چهارمین همایش صنعت و معدن سبز کشور خبر داد.

به گزارش برداشت روز، به نقل از روابط عمومی ایمپاسکو، پرهام خواجه پور مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست ایمپاسکو در این باره توضیح داد: در بیست و چهارمین همایش صنعت و معدن سبز کشور از سوی سازمان حفاظت و محیط زیست، دو مجتمع فروکروم سبزوار و سرب و روی انگوران در لیست صنعت و معدن سبز کشور قرار گرفته و لوح افتخار دریافت کردند که نتیجه تلاش و اهتمام واحدها و عوامل دست اندرکار در حوزه محیط زیست است.

وی افزود: تنها معدودی از صنایع کشور در سنوات گذشته تاکنون موفق به کسب امتیاز و رتبه‌های برتر شده‌اند و در حدود دو سال است که با تلاش و رایزنی فراوان با سازمان حفاظت محیط زیست، این درخواست از سازمان شده بود که واحدهای معدنی نیز در کنار واحدهای صنعتی به جهت اقدامات زیست محیطی برجسته مورد ارزیابی قرار گیرند.

خواجه پور ادامه داد:‌ از همین رو شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران با ارائه شاخص‌های زیست محیطی معدنی و تلاش‌ها و برگزاری جلسات مکرر با کارشناسان سازمان موفق به شرکت در این فراخوان شد.

مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست ایمپاسکو عنوان کرد:‌ در سال نخست برگزاری این همایش یعنی سال ۱۴۰۰ معدن پتاس خور و بیابانک و در سال دوم یعنی سال ۱۴۰۲ دو مجتمع انگوران و فروکروم در لیست معدن و صنعت سبز کشور انتخاب شدند.

خواجه پور در پایان تاکید کرد:‌ این موفقیت با تلاش‌های مدیران و کارشناسان تابعه شرکت به دست آمده و در سال‌های آتی نیز به صورت مستمر ادامه خواهد یافت تا شاهد سبز شدن سایر معادن و صنایع معدنی کشور در حوزه محیط زیست کشور باشیم.

لباسکار صنعتی کسا