۰۳ دی ۱۴۰۲ | 13:48
کد خبر : 150963

قابلیت وضعیت باتری گوشی به اندروید افزوده می‌شود

سایت برداشت روز- ​​​​​​​گوگل ظاهرا سرگرم کار برای افزودن اطلاعات باتری، به گوشی‌های اندرویدی است.

به گزارش برداشت روز،  همانطور که اکثر شما ممکن است بدانید، باتری به مرور زمان، مقداری از ظرفیت خود را از دست می‌دهد و باتری موجود تلفن هوشمند هم از این قاعده مستثنی نیست. این به معنای آن است که با قدیمی شدن گوشی، عمر شارژ باتری آن سریع‌تر به پایان می‌رسد و در مقطعی، ممکن است مجبور شوید باتری را تعویض کنید تا بدون هیچ مشکلی به استفاده از گوشی خود ادامه دهید.

به گزارش سایتبرداشتروز، برای این که افراد درباره زمان انجام این کار مطلع شوند، اپل، سلامت باتری آیفون را در تنظیمات دستگاه نشان می‌دهد. گوگل متاسفانه این قابلیت را برای اندروید ارائه نکرده است اما این وضعیت، به زودی تغییر خواهد کرد.

طبق گزارش جدید پایگاه فناوری اندروید اتوریتی، جدیدترین نسخه اپلیکیشن خدمات تنظیم در اندروید، دارای صفحه جدیدی به نام «سلامت باتری» (Battery Health) است. گوگل هنوز این صفحه را فعال نکرده است. با این حال، این نشریه توانست آن را فعال کند و متوجه شد که برای نشان دادن سلامت باتری، ساخته شده است و به افراد اطلاع می‌دهد که آیا آن باتری همان باتری است که از شرکت تهیه شده یا تعویض شده است.

در حال حاضر، این صفحه، هیچ آماری را نشان نمی دهد و احتمالا به دلیل این است که هنوز کاملا کاربردی نیست. فعلا هیچ اطلاعات دقیقی در خصوص زمانی که گوگل این ویژگی را عرضه می‌کند و یا زمانی که شرکت آن را برای عموم قابل دسترس می‌کند، وجود ندارد.

بر اساس گزارش سام موبایل، با این حال، میشال رحمان، خبرنگار متخصص اندروید می‌گوید که ممکن است این اتفاق با اندروید ۱۵ بیافتد. بنابراین، کاربران اندروید باید حداقل یک سال صبر کنند تا بتوانند سلامت باتری را در اندروید چک کنند

لباسکار صنعتی کسا