۲۹ آذر ۱۴۰۲ | 18:33
کد خبر : 150585

با حضور بهزاد شیری مدیرعامل بانک؛

مراسم گرامیداشت هفته پژوهش در پست بانک ایران برگزار شد

همزمان با هفته پژوهش و فناوری ، به همت اداره کل آموزش، مراسم گرامیداشتی عصر روز دوشنبه ۲۷ آذرماه در سالن همایش ساختمان آموزش پست بانک ایران برگزار شد.

به گزارش برداشت روز، به نقل از اداره کل روابط عمومی پست بانک ایران، در این مراسم که با هدف گرامیداشت هفته پژوهش، فناوری و ارتقا جایگاه پژوهش در تحقق اهداف بانک برگزار شد، بهزاد شیری مدیرعامل، جلیلی نیا و بهمنی رئیس و عضو هیات مدیره ، معاونین، مدیران امور، روسای ادارات ستادی و مناطق استان تهران به صورت حضوری و مدیران شعب استان‌ها به صورت آنلاین حضور داشتند.
در این مراسم حسین ملک معاون توسعه سرمایه انسانی و پشتیبانی به ارائه گزارش اقدامات ، عملکرد و برنامه های بانک در حوزه پژوهش و آموزش پرداخت.
در ادامه مهندس بهمنی عضو هیات مدیره درباره نقش فناوری های نوین در حوزه پژوهش و چشم انداز های آتی در این زمینه و تحولات صورت گرفته سخنانی را ارائه کرد.
دکتر بهزاد شیری مدیر عامل بانک در باره نقش و اهمیت فناوری اطلاعات و ارتباطات و هوش مصنوعی در پیشبرد اهداف و برنامه های سازمان ها و بهبود و ارتقائ کمی و کیفی عملکرد ها به ایراد سخن پرداخت که مشروح آن در بخش بعدی خبر ارائه می شود.
در پایان مراسم از شهنام زندیه رئیس اداره کل تامین مالی طرح های نوآورانه و وحید خانی رئیس دایره ارزی شعبه مرکزی تبریز به عنوان پژوهشگران برتر بانک در سال ۱۴۰۲ تجلیل به عمل آمد.
بر اساس این گزارش، اداره کل آموزش بانک، همزمان با هفته پژوهش،۱۴ اولویت‌‌ پژوهشی سال ۱۴۰۲را که پست بانک ایران در قالب پایان‌نامه‌های دانشجویی مورد حمایت قرار می دهد، اعلام کرد.
این اولویت‌های پژوهشی شامل: طراحی مدل توسعه تبلیغات و برندینگ بانک، طراحی مدل تامین مالی زنجیره تولید کسب و کارهای حوزه ICT با بکارگیری ابزارهای نوین در بانک، طراحی مدل شبکه سازی مشتریان حوزه ICT پست بانک ایران، طراحی مدل خوشه بندی و ذائقه سنجی مشتریان با هدف نوآوری و افزایش رضایت مشتریان بانک، طراحی مدل توسعه بانکداری باز با استفاده از ظرفیت فین تک‌ها در طراحی خدمات جدید برای فعالین اقتصاد روستایی و حوزه ICT در پست بانک ایران، طراحی مدل کشور تقلب آنلاین مبتنی بر قاعده Rule Based و هوش مصنوعی Al در پست بانک ایران، شناسایی عوامل موثر بر افزایش سودآوری بانک، شناسایی عوامل موثر بر بهبود نظام ارزی بانک، طراحی مدل ارتقا رتبه بندی بانک بر مبنای شاخص‌های بین المللی کملز( شامل شاخص‌های بهبود کفایت سرمایه، کیفیت دارایی‌ها، توانایی مدیریت، سودآوری و نقدینگی و حساسیت به ریسک بازار) در پست بانک ایران، طراحی مدل همکاری مشترک پست بانک ایران با سایر بانک‌ها، موسسات اعتباری و فین تک‌ها با رویکرد بانکداری دیجیتال، طراحی مدل استفاده از داده‌های شبکه‌های مجازی در طراحی محصول، خدمت و تحلیل رقبا و مشتریان بانک، بررسی تاثیر پیاده سازی الزامات حسابرسی داخلی در تقویت کنترل‌ها و شفافیت اطلاعات مالی بانک، طراحی مدل توانمند سازی شبکه کارگزاری غیربانکی پست بانک ایران و طراحی مدل استقرار حاکمیت شرمتی و برآورد تاثیر آن بر عملکرد پست بانک ایران هستند.

لباسکار صنعتی کسا