۲۸ آذر ۱۴۰۲ | 14:00
کد خبر : 150416

افزایش سرعت مولد سازی دارایی های بانک ایران زمین

بانک ایران زمین در راستای سیاست های دولت و بانک مرکزی سرعت واگذاری دارایی های منجمد خود را از طریق تشکیل صندوق های املاک و مستغلات و همچنین ورود هلدینگ مالی خود به بورس افزایش می دهد.

به گزارش برداشت روز،  در سال های گذشته به جهت شرایط اقتصادی حاکم بر کشور و همچنین تحریم ها و تورم موجود، بسیاری از دارایی های بانک ها که باید در مسیر تولید قرار می گرفت به دارایی های منجمد و غیر مولد تبدیل شد.

این در حالی است که در روزهای اخیر خبر درج نماد گروه مالی داتام (هلدینگ مالی بانک ایران زمین) در بورس تهران منتشر شد و در همین راستا بانک ایران زمین قصد دارد با تاسیس صندوق های املاک و مستغلات، دارایی های منجمد خود را به دارایی های مولد در جهت رشد تولید و اقتصاد کشور تبدیل کند.

با افزایش مولدسازی دارایی های بانک ایران زمین، گام موثری در جهت تقویت تولید داخلی و ایجاد فرصت های شغلی و توسعه کسب و کارهای جدید در بخش های مختلف اقتصادی کشور برداشته خواهد شد و شاهد پیشروی این نهاد مالی در حوزه سرمایه گذاری و نماد بورسی آن در فرابورس خواهیم بود.

بانک ایران زمین در سال های اخیر با توسعه زیرساخت های لازم در حوزه فناوری اطلاعات و طراحی سرویس های بانکداری مدرن و همچنین بررسی نیازهای مشتریان در این حوزه، توانسته است سهم قابل توجهی از بازار را در ارائه خدمات بانکداری دیجیتال به خود اختصاص دهد.

لباسکار صنعتی کسا