۲۲ آذر ۱۴۰۲ | 21:06
کد خبر : 150036

وزارت نفت موافقت خود با طرح توسعه‌ی پتروشیمی اروند را اعلام کرد؛ احداث واحد PVC2 پتروشیمی اروند وارد فاز عملیاتی می‌شود/ «اروند» به بزرگترین تولیدکننده زنجیره PVC غرب آسیا تبدیل می‌شود

با موافقت اصولی وزارت نفت، توسعه‌ی پتروشیمی اروند و احداث واحد ۳۰۰ هزارتنی این شرکت وارد فاز عملیاتی می‌شود.

به گزارش برداشت روز، به نقل از روابط عمومی شرکت پتروشیمی اروند، روز گذشته وزارت نفت موافقت اصولی خود با طرح توسعه پتروشیمی اروند و احداث واحد ۳۰۰ هزارتنی این شرکت را اعلام کرد تا شرکت پتروشیمی اروند آماده عملیات اجرایی توسعه‌ و تبدیل شدن به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان زنجیره پی‌وی‌سی و کلر غرب آسیا شود .

بر اساس برنامه زمانبندی تعریف شده، طرح توسعه ۳۰۰ هزار تنی PVC شرکت پتروشیمی اروند طی ۳ سال به مرحله عملیاتی و تولید خواهد رسید تا با تولید گریدهای مورد نیاز کشور، علاوه بر صنایع پایین دستی، در تولید گریدهای پزشکی نیز به حوزه سلامت کشور کمک شود و کشور از واردات این محصول بی نیاز گردد .

پیش‌تر شرکت‌های پائین دستی زنجیره پی‌وی سی کشور اعلام کرده بودند توسعه‌ی واحد‌های ارز آور خود را با پشتوانه توسعه‌ی PVC پتروشیمی اروند آغاز کرده اند .

گفتنی‌ست با اجرای این طرح، حجم تولید PVC شرکت پتروشیمی اروند به بیش از ۶۴۰ هزارتن در سال خواهد رسید و ظرفیت اسمی مجتمع به بیش از ۳ میلیون و پانصد هزار تن افزایش خواهد یافت.

لباسکار صنعتی کسا