۰۹ بهمن ۱۳۹۸ | 13:30
کد خبر : 1497

در نشست پایش نقشه راه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو مطرح شد/ غریب پور: ۵۸ درصد از اهداف ایمیدرو در “نقشه راه” محقق شده است/ تامین مالی پروژه ها از محل افزایش سرمایه شرکت های بزرگ

رییس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: ایمیدرو ۵۸ درصد از تعهدات خود در نقشه راه معدن و صنایع معدنی را تا پایان دی ماه سال جاری محقق کرده است. وی همچنین از تامین مالی طرح های توسعه ای این حوزه از محل افزایش سرمایه شرکت های بزرگ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، خداداد غریب پور که در نشست “پایش نقشه راه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو” سخن می گفت، افزود: این سازمان مسوول اجرا و پیگیری ۳۳ راهبرد(حدود ۴۶ درصد) نقشه راه معدن و صنایع معدنی است.
وی با بیان اینکه برنامه زمانبندی اجرای این سند راهبردی طی سال های ۹۷ تا ۱۴۰۰ تعریف شده است، افزود: عملکرد ایمیدرو در اجرای تعهدات تا پایان دی ماه سال جاری قابل قبول بوده است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: به طور حتم ایمیدرو در نقشه راه معدن و صنایع معدنی تمام تعهدات خود را محقق خواهد کرد.

آمادگی برای انجام عملیات اکتشاف در پهنه های کشور
رییس هیات عامل ایمیدرو در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برنامه های اکتشافی این سازمان گفت: ایمیدرو آمادگی دارد با در اختیار گرفتن پهنه ها در سراسر کشور و دریافت مجوز های لازم، عملیات های اکتشافی در محدوده ها را آغاز کند.
غریب پور با اشاره به اقدامات موثر ایمیدرو در حوزه های ایمنی معادن، مدیریت پروژه ها، افزایش تولید و صادرات و آموزش و پژوهش، افزود: در بخش آموزش و پژوهش گام های مثبتی برداشته شده است که برگزاری جشنواره و نمایشگاه “اینوماین ۲” گواه این مدعا است.
وی ادامه داد: در این گردهمایی که شرکت های دانش بنیان و معدن و صنایع معدنی حضور داشتند، از ۴۰۰ ایده ارزش آفرین رونمایی شد.
این مقام مسوول همچنین از راه اندازی مرکز استارت آپ های معدن و صنایع معدنی در تهران خبر داد.
رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: بیش از ۲۰ طرح تحقیقاتی در حوزه معدن و صنایع معدنی مورد حمایت ایمیدرو قرار گرفته است و در این راستا تعامل با دانشگاه ها و مراکز علمی کلید خورده است.
امضای بیش از ۶ میلیارد تومان قراداد تحقیقاتی توسط مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی
مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران بیش از ۶ میلیارد تومان قرارداد تحقیقاتی با شرکت های بزرگ منعقد و یا در مرحله امضای قرارداد است که سال آتی این رقم افزایش خواهد یافت.

تامین مالی پروژ ها از محل افزایش سرمایه شرکت ها
غریب پور با بیان اینکه کمیته کنترل مدیریت شرکت ها، برنامه های افزایش سرمایه خود را اعلام کنند، عنوان کرد: شرکت ها در قالب افزایش سرمایه می توان پروژه ها را تامین مالی کنند.
وی با تاکید بر اینکه “کار درست با اراده و فعالیت جمعی” به سرانجام می رسد، گفت: فرهنگ سازمانی ما در ایمیدرو این است که برنامه قابل اجرا تا رسیدن به حصول نتیجه دنبال خواهد شد و پروژه ها نیمه تمام باقی نخواهد ماند.
رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: به طور مثال طرح های تیتانیوم کهنوج، الکترود گرافیتی و کک سازی اروند طی چند سال گذشته تعیین تکلیف نشده بود که خوشبختانه با برنامه ریزی های صورت گرفته، مشکلات این طرح ها مرتفع شد.

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ