۱۸ آذر ۱۴۰۲ | 19:58
کد خبر : 149376

در سفر رییس جمهوری به استان البرز و با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت به انجام رسید؛

افتتاح طرح توسعه شرکت بی بافت گستر جهان با تامین مالی ۲۷۰۰ میلیارد ریالی بانک صنعت و معدن

طرح توسعه شرکت بی بافت گستر جهان که از سوی بانک صنعت و معدن تامین مالی شده است، در سفر رییس جمهوری به استان البرز و با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و دیگر مسؤلان استانی و مدیر استانی البرز و رییس شعبه اشتهارد این بانک افتتاح شد.

به گزارش برداشت روز، به نقل از روابط عمومی بانک صنعت و معدن، شرکت بی بافت گستر جهان، تسهیلات سرمایه ثابت به مبلغ یکهزار میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال و تسهیلات سرمایه در گردش به مبلغ یکهزار میلیارد ریال دریافت نموده که مبالغ فوق از محل منابع داخلی این بانک و منابع بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کشور پرداخت شده است.
گفتنی است، این طرح توسعه به منظور تولید منسوج بی بافت ترکیبی اسپان باند و ملت بلون با ظرفیت ۳۳ هزار تن در سال و با اشتغالزایی ۳۴ نفر در اشتهارد افتتاح شده است.
شرکت یاد شده درسال ۱۳۹۳ به منظور تولید انواع لایی های اسپانلس و نانوون، انواع پارچه های بی بافت در وزن های مختلف جهت مصارف بهداشتی و غیره تاسیس گردیده است.
گفتنی است، این شرکت امکان تولید انواع مختلف اسپان لس با کاربردهای مختلف را دارد و از آنجائیکه در این صنعت تشکیل منسوج یا پارچه، بدون استفاده از نخ های ریسیده شده صورت می گیرد و تابع سیستم های بافت متداول روی ماشین های بافندگی (بصورت تار و پود) نیست، منسوج بی بافت نامیده می شود.

لباسکار صنعتی کسا