۱۸ آذر ۱۴۰۲ | 19:30
کد خبر : 149340

اطلاعیه آبفای استان تهران

پرکردن چاه جذبی فاضلاب غیرمجاز است

به دنبال اجرای پروژه نصب گسترده انشعاب فاضلاب در پهنه غربی تهران شرکت آب و فاضلاب استان تهران در اطلاعیه‌ای برخی نکات مهم را برای شهروندان اعلام کرد.

به گزارش برداشت روز، در اطلاعیه شرکت آب و فاضلاب استان تهران آمده است: شبکه جمع‌آوری فاضلاب خانگی برای سرویس بهداشتی، دستشویی، حمام و آشپزخانه طراحی شده است و شهروندان در حین اجرای نصب انشعاب فاضلاب منزل از پرکردن چاه‌های جذبی جدا خودداری کرده و ضروری است تا آب باران پشت بام و حیاط را به چاه‌های جذبی منتقل شود.

🔹بعضا دیده شده که بعد از نصب انشعاب فاضلاب، برخی افراد سودجو شهروندان را به پرکردن چاه جذبی تشویق می‌کنند و در ازای آن مبالغ هنگفتی دریافت می‌کنند، این اطلاعیه تاکید می‌کند که پرکردن چاه جذبی و اتصال آب باران از پشت بام و حیاط منزل به این شبکه غیرمجاز است.

🔹بر اساس این اطلاعیه، پیمانکاران فعال در نصب انشعاب فاضلاب در خارج از منزل به هیچ عنوان مجاز به دریافت هزینه برای انجام عملیات لوله‌گذاری تا محل نصب سیفون نیستند و این هزینه در قالب خرید انشعاب پرداخت می‌شود.

🔹این اطلاعیه می افزاید: لوله‌کشی فاضلاب داخل منازل تا محل سیفون بر عهده مالکان است و آنان می‌توانند با انتخاب پیمانکار مجرب و آشنا به امور فنی، لوله‌کشی داخلی منزل خود را انجام دهند و هیچ اجباری برای واگذاری انجام شبکه داخل منازل به پیمانکار و کارگران نصب انشعاب وجود ندارد و محل حفاری و نصب سیفون فاضلاب در مقابل مِلک باید با نظر مالک انجام شود.

🔹همچنین پیمانکاران شرکت فاضلاب تهران موظف به انجام عملیات حفاری و نصب سیفون در فاصله تقریبی ۵۰ سانتی‌متری قبل از دیوار و متناسب با موقعیت ملک هستند.

🔹این اطلاعیه تاکید می‌کند: اتصال طبقات زیر همکف با عمق بیشتر از ۱۸۰سانتی‌متر نسبت به تراز معبر، به دلیل شیب منفی ممنوع است زیرا باعث پس‌زدگی فاضلاب به داخل منازل می ‌شود. این اطلاعیه در پایان از شهروندان درخواست می‌کند تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف با شماره ١٢٢ تماس بگیرند.

لباسکار صنعتی کسا