۱۷ آذر ۱۴۰۲ | 21:08
کد خبر : 149227

با راهبری ایمیدرو و طی 8 ماهه امسال انجام شد؛

رشد ۲۷۳درصدی صدور “بیمه نامه های اعتباری” صندوق بیمه معدنی/ ارزش کل بیمه نامه های صادره از ۳۴هزار میلیارد ریال عبور کرد

ارزش صدور بیمه نامه های اعتباری صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی طی هشت ماه نخست سال 1402، رشد 273درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل ثبت کرد.

به گزارش برداشت روز، به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، طی این مدت ۴۴ بیمه نامه به ارزش بیش از ۳۴ هزار میلیارد ریال صادر شد. از این تعداد ۳۴ فقره “اعتباری” به ارزش ۳۳۶۸۵ میلیارد ریال و مابقی مربوط به بیمه نامه “سرمایه گذاری” بود.

بررسی عمکلرد صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی نشان می دهد، ارزش صدور بیمه نامه های اعتباری جهش ۲۷۳درصدی و تعداد صدور، رشد ۷۶درصدی نسبت به هشت ماه سال ۱۴۰۱ داشته است.

رشد ارزش ریالی در صدور بیمه نامه سرمایه گذاری

این روند در سایر بیمه نامه های صادر شده توسط صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی نیز قابل مشاهده است. به گونه ای که در بخش صدور بیمه نامه سرمایه گذاری تعداد بیمه نامه ها از ۶ فقره در پایان سال قبل به ۱۰ فقره در هشت ماهه اول سال ۱۴۰۲ رسیده و از نظر ارزش ریالی نیز رقم این بیمه نامه ها از ۲۱۶ میلیارد ریال با افزایشی در حدود ۳۴۳ درصدی به ۹۵۷ میلیارد ریال افزایش داشته است.

ارزش بیمه نامه های در دست اقدام

همچنین ارزش تقاضاهای آماده برای صدور بیمه نامه در صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی بالغ بر ۶۱۱۳۸ میلیارد ریال برآورد می شود.

پیش بینی می شود با احتساب بیمه نامه های صادره در دوره مورد اشاره، عملکرد صندوق در مجموع به رقم ۹۵۷۸۱ میلیارد ریال برسد.

سرمایه این صندوق حمایتی معادن بخش خصوصی، تا۱۶۰۰۰ میلیارد ریال افزایش یافته است.

صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی از مجموعه های تحت پوشش ایمیدرو است.

لباسکار صنعتی کسا