۱۷ آذر ۱۴۰۲ | 11:41
کد خبر : 149047

تمایل اپل به تولید باتری‌های آیفون ۱۶ در هند

سایت برداشت روز- اپل به تامین کنندگان قراردادی خود اطلاع داد ترجیح می‌دهد باتری آیفون ۱۶ از کارخانه‌های هندی، تامین شود.

روزنامه فایننشیال تایمز در گزارشی نوشت: اپل به تامین کنندگان قطعات اطلاع داده است باتری‌های گوشی آیفون ۱۶ را از کارخانه‌های هندی تامین کنند. این تصمیم، مطابق با استراتژی این شرکت فناوری آمریکایی برای گسترده‌تر کردن زنجیره تامین خود و تقویت اتکا به توانمندی‌های تولید در هند و کاهش وابستگی به چین است.

تولیدکنندگان باتری مانند شرکت Desay چین، تشویق شده اند تا کارخانه‌های جدیدی را در هند راه اندازی کنند. بعلاوه، از شرکت تایوانی «سیمپلو تکنولوژی» خواسته شده است ظرفیت تولید باتری خود در هند را افزایش دهد تا پاسخگوی سفارش‌های آتی باشد.

راجیو چاندراسخار، وزیر فناوری اطلاعات هند دوشنبه هفته جاری اعلام کرد شرکت ژاپتی تی‌دی‌کی، سلول‌های باتری یون لیتیومی را برای آیفون اپل در هند تولید خواهد کرد.

در این بین، اپل به دولت هند اطلاع داده است اگر این کشور با دستورالعمل اتحادیه اروپا برای اجباری کردن استفاده از پورت‌های شارژ جهانی برای آیفون‌های فعلی همسو شود، اهداف تولید در هند ممکن است تحقق پیدا نکند. طبق سند دولتی که به دست رویترز رسیده است، اپل در تلاش برای معافیت یا به تاخیر انداختن این الزام است. درخواست اپل با تلاش دولت هند برای اجرای استانداردی مصادف شده که بر اساس آن، پورت‌های شارژ در تلفن‌های هوشمند باید از نوع یو اس‌بی‌سی باشد که مشابه ابتکار اتحادیه اروپا است.

بر اساس گزارش بیزنس تودی، مذاکرات میان دولت هند و تولیدکنندگان در خصوص اجرای این الزام، همچنان ادامه دارد و در حالی که اکثر تولیدکنندگان مانند سامسونگ، با این الزام موافقت کرده اند اما اپل هنوز موافقت نکرده است.

لباسکار صنعتی کسا