۱۳ آذر ۱۴۰۲ | 16:10
کد خبر : 148622

با وجود محدودیت های بین المللی

رتبه برتر بانک توسعه صادرات ایران در حمایت از طرح های صادراتی

علی رغم تحریم های آمریکا, بانک توسعه صادرات ایران بیش از 130 هزار میلیارد ریال تسهیلات طی هشت ماه امسال در قالب سرمایه درگردش و تامین مالی طرح های صادراتی ملی به تولیدات صادرات گرا پرداخت کرده است.

به گزارش برداشت روز،  به نقل از روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران، این بانک به مناسبت روز بین المللی بانکها در گزارشی اعلام کرد: طی هشت ماهه اول سال جاری ۱۱۱ هزار میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش و بالغ بر ۱۹ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای تکمیل و راه اندازی طرح های جدید صادراتی در کشور به مشتریان و فعالان اقتصادی پرداخت کرده است.
بانک توسعه صادرات ایران توانسته است تاکنون در راستای تامین مالی مورد نیاز صادرات، فعالیت های گسترده ای را انجام دهد و بر اساس گزارش وزارت امور اقتصادی و دارایی با وجود تمام محدودیت های بین المللی، این بانک در میان بانک های کشور در زمینه تامین مالی و حمایت از طرح های سرمایه گذاری به عنوان بانک برتر شناخته شده است.
بر اساس گزارش معاونت اعتبارات بانک توسعه صادرات ایران، تسهیلات یادشده به حوزه های مختلف اعم از پتروشیمی، فولاد، صنایع تبدیلی، فرش و منسوجات، طرح های زیرساختی، طرح های نیروگاهی و انتقال برق و معدن تخصیص داده شده است.
این گزارش می افزاید: بالغ بر۴۴۷ شرکت تولیدی و صنعتی تا پایان آبان ماه امسال از تسهیلات و خدمات بانک توسعه صادرات ایران بهره مند و بیش از ۳۱۵۰۰ نفر در شرکت های تامین مالی شده توسط این بانک، مشغول به کار هستند.
خاطر نشان می سازد، بانک توسعه صادرات ایران تلاش می کند با بهره گیری از روش­های نوین، سطح پوشش تامین مالی طرح های صادراتی را گسترش دهد.

لباسکار صنعتی کسا