۱۲ آذر ۱۴۰۲ | 19:16
کد خبر : 148564

قائم مقام بیمه مرکزی در همایش استانی فعالان صنعت بیمه:

بیمه باید در اولویت مسئولان ارشد کشور قرار گیرد

صنعت بیمه کشور در مسیر ارتقای سطح امنیت اقتصادی، آرامش عمومی و رفع دغدغه های حاکمیت حرکت می کند.

به گزارش برداشت روز، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، دکتر مجید مشعلچی که در جمع نخبگان بیمه ای استان خراسان رضوی سخن می گفت با اعلام این مطلب افزود: صنعت بیمه، ظرفیت های بی نظیر خود را برای پوشش تمامی ریسک های کوچک و بزرگ کشور به اثبات رسانده و باید بیش از پیش مورد توجه مسئولان قرار گیرد.
قائم مقام بیمه مرکزی، تقویت بیمه های پایه را زمینه ساز و تسهیل گر شرکت های بیمه بازرگانی دانست و اظهار داشت: نمی شود از صادرکنندگان بیمه نامه تکمیلی توقع داشت که علاوه بر ایفای تعهدات خود بار ناکارآمدی بیمه های پایه را نیز به دوش بکشند.
وی پیش بینی کرد که تا پایان سال جاری حدود ۷۰ میلیون پرونده بیمه ای در بخش های صدور و خسارت تشکیل شود که این عدد هم اکنون در حدود ۴۵ میلیون پرونده است.
مشعلچی در همین راستا خاطرنشان کرد: اراده صنعت بیمه بر پرداخت خسارت منصفانه، استوار شده و و در این پرونده حق مردم تا جایی که در بیمه نامه ها بوده، پرداخت شد. بیمه گران خود را موظف می دانند که حقوق بیمه گذاران را رعایت کنند.
گفتنی است که قائم مقام بیمه مرکزی در این همایش به موضوعاتی نظیر: “قانون خودروهای متعارف”، “اهمیت داده های بیمه ای”، “قربانیان حوادث جاده ای”، “رشته های زیان ده بیمه ای” و”اصلاح نقاط حادثه خیز” سخن گفت و سپس به پرسش های حاضران پاسخ داد.

لباسکار صنعتی کسا