۱۱ آذر ۱۴۰۲ | 18:38
کد خبر : 148350

با حضور معاون برنامه ریزی و توسعه ایمپاسکو؛

کارخانه کودهای ترکیبی گرانوله پتاس در شهرستان خور و بیابانک افتتاح شد

کارخانه کودهای ترکیبی گرانوله پتاس در شهرستان خور و بیابانک و ظرفیت اسمی سالانه ۴۵ هزار تن با حضور معاون برنامه‌ریزی و توسعه ایمپاسکو افتتاح شد.

به گزارش برداشت روز، به نقل از روابط عمومی ایمپاسکو، محمدرضا کریمی معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در مراسم افتتاح کارخانه کودهای ترکیبی گرانوله پتاس عنوان داشت: کارخانه تولید کودهای گرانول با ظرفیت اسمی سالانه ۴۵ هزار تن در زمینی به مساحت ۴۰ هزار متر مربع در نزدیکی کارخانه پتاس خور و بیابانک به بهره برداری رسید.

وی افزود: این کارخانه با سرمایه گذاری بخش خصوصی در راستای توسعه سرمایه گذاری مجتمع پتاس خور و بیابانک با هزینه ای بالغ بر ۲۲۰۰ میلیارد ریال دارای قابلیت گرانول سازی انواع کودها و مواد معدنی پودری است.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران تصریح کرد:‌ هدف از افتتاح کارخانه گرانول سازی توسعه زنجیره تولید محصولات با ارزش افزوده بالا و همچنین افزایش اشتغال زایی است.

وی در پایان تاکید کرد:‌ میزان اشتغال زایی این کارخانه ۶۰ نفر به صورت مستقیم است و در مدت حدود ۱۴ ماه به افتتاح رسیده است.

گفتنی است سید حسین شهامی مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک، سرمایه‌گذار، نماینده شهر در مجلس شورای اسلامی و تعدادی از مسئولان استانی نیز در این مراسم حضور یافتند.

 

لباسکار صنعتی کسا