۲۳ آبان ۱۴۰۲ | 10:54
کد خبر : 146183

بلوئر هوا چیست؟

بلوئر هوا وسیله ای مکانیکی است که برای ایجاد جریان هوا یا افزایش فشار گاز یا جریان هوا استفاده می شود.

به گزارش برداشت روز،  بلوئر هوا وسیله ای مکانیکی است که برای ایجاد جریان هوا یا افزایش فشار گاز یا جریان هوا استفاده می شود. این دستگاه‌ها دارای پروانه‌ای هستند که با چرخش آن، هوا را جابجا می‌کنند. روتورها با سرعت زیاد می چرخند ​​و هوا را به داخل می کشاند و سپس آن را در جهت خاصی به بیرون می کشانند. دمنده ها معمولا در کاربردهای صنعتی مختلف مانند سیستم های تهویه، سیستم های HVAC، سیستم های انتقال پنوماتیک و فرآیندهای احتراق استفاده می شوند. شما می توانید انواع بلوئر هوا را از سایت ارکان گستر خریداری کنید.

انواع بلوئر هوا

بلوئرهوا روتس

شاید قبلاً بدانید که دو اصل اساسی برای فشرده سازی هوا وجود دارد. یکی از آنها اصل فشرده سازی جابجایی می باشد . انواع کمپرسورهای زیادی وجود دارند که به عنوان کمپرسورهای جابجایی طبقه بندی می شوند. بلوئر روتس دمنده ای است که جریان هوای کم فشار را تولید می کند.

بلوئر روتس نوعی کمپرسور است .بلوئر روتس یک کمپرسور جابجایی بدون سوپاپ و بدون فشرده سازی داخلی است. هنگامی که محفظه فشرده سازی با درگاه خروجی تماس پیدا می کند، هوای فشرده از سمت فشار به داخل محفظه باز می گردد. متعاقبا، زمانی که حجم محفظه فشرده سازی با ادامه چرخش کاهش می یابد، فشرده سازی بیشتر صورت می گیرد.

بر این اساس، فشرده سازی در برابر فشار متضاد کامل انجام می شود که منجر به راندمان پایین و سطح نویز بالا می شود. دو روتور یکسان، معمولاً متقارن و ضد چرخش در یک محفظه کار می کنند که با استفاده از مجموعه ای از چرخ دنده ها هماهنگ شده اند. دمنده ها غالباً بدون روغن هستند و با هوا خنک می شوند . راندمان پایین آنها این دمنده ها را به کاربردهای فشار بسیار کم و فشرده سازی در یک مرحله محدود می کند، حتی اگر نسخه های دو و سه مرحله ای موجود باشد. بلوئر روتس اغلب به عنوان پمپ خلاء و برای انتقال پنوماتیک استفاده می شود.

کاربرد بلوئر روتس :

پخت کوره ،کارخانه های سیمان و فولاد ، سیستم های تصفیه آب ، هوادهی ، شستشوی معکوس فیلتر ، انتقال پنوماتیک ، صنایع فرآیندی ، سیستم خلاء مرکزی برای پردازش کاغذ ، آلودگی محیطی از کاربردهای این بلوئر هوا ارکان است.

بلوئر هوا ساید چنل 

عملکرد بلوئر ساید چنل ارکان ، هوا یا گاز را با چرخاندن یک فن با پره‌های زیاد از طریق یک تلمبه‌خانه باریک با سرعت بالا منتقل می‌کند. با استفاده از این روش، بلوئر ساید چنل قادر است فشار تفاضلی زیادی بین ورودی و خروجی ایجاد کند. با افزایش فشار ایجاد شده، بسته به مقاومت سیستم، بار روی درایو افزایش می یابد. با استفاده از این اصل، بلوئر ساید چنل در محدوده ظرفیت بالا با اختلاف فشار تا ۷۰۰ میلی‌بار یا ۷۰ کیلو پاسکال قابل استفاده است.

این موتور با سایر اجزای مختلف بلوئر ساید چنل مونتاژ می شود. سپر موتور در انتهای درایو یک قسمت ترکیبی با یک نیمه از خانه پمپ است. مدل هایی با کوپلینگ یا درایو تسمه V نیز وجود دارد.  شرکت ارکان گستر رسام تامین کننده بلوئرهای ساید چنل GOORUI  در ایران می باشد .

بلوئر ساید چنل : تک مرحله و دو مرحله

بلوئرهای ساید چنل برای تولید هوای مکش یا انفجار در کاربردهای صنعتی سنگین استفاده می شوند. این دمنده های دینامیک توربو بدون سایش و نگهداری هستند.

بلوئرهای ساید چنل حاوی یک پروانه بدون تماس و چرخش سریع در داخل محفظه دمنده هستند. در دو طرف پروانه دو ساید چنل مجزای حلقه ای شکل به همراه محفظه وجود دارد. پروانه چرخان هوا را از سمت ورودی به داخل می‌کشد، هوا یا گاز داخل محفظه را تسریع می‌کند و پس از تحت فشار قرار گرفتن کامل، آن را از سمت خروجی تخلیه می‌کند.

با بلوئر سایدچنل تک مرحله ای، هوا قبل از اینکه مکش شود، یک بار در داخل محفظه از طریق هر دو طرف پروانه می چرخد. این عملیات دو مرحله‌ای منجر به جریان حجم بالاتری می‌شود. با انحراف داخلی هوا از سمت پروانه اول به دوم، در مورد دمنده‌های دو مرحله‌ای، هوا قبل از مکش دوبار در داخل محفظه می‌چرخد. . این عملیات تک جریانی منجر به خلاء یا فشار بالاتر می شود.

کاربردهای بلوئر ساید چنل :

هوادهی سیالات ، دمیدن خشک ، بالابر با خلاء ، مکش نقطه ای ، هوای آب بندی ، هوادهی فرآیندهای بیولوژیکی

رپورتاژ آگهی

لباس کار صنعتی‌ | تجارتخانه آراد برندینگ