۰۱ آبان ۱۴۰۲ | 19:57
کد خبر : 143646

آریا و سود هر سهم ۴۱۸ تومانی/ انتشار صورت‌های مالی ۶ ماهه ۱۴۰۲ آریا

آریا در سامانه کدال صورتهای مالی ۶ ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ خود را منتشر نمود. بر اساس این گزارش، آریا به ازای هر سهم ۴۱۸ تومان سود ساخته است. گفتنی است سود هر سهم در دوره مشابه سال گذشته به مبلغ ۳۷۵ تومان بوده است.

به گزارش برداشت روز، سود ۶ ماهه آریاساسول معادل مبلغ ۵،۷۵۱ میلیارد تومان می‌باشد. این سود معادل ۳۵ درصد مبلغ فروش این شرکت در دوره مذکور است و همچنین نسبت به دوره مشابه سال گذشته دارای ۱۲ رشد می‌باشد.

بررسی صورت سود و زیان این شرکت نشان می‌دهد که حاشیه سود ناخالص نیمه اول سال ۱۴۰۲ ، معادل ۴۷ می‌باشد. در مقابل این نسبت در نیمه اول سال ۱۴۰۱ معادل ۳۷ درصد بوده است. این در حالی است که نرخ‌های جهانی فروش محصولات پلیمری در دوره جاری کاهشی بوده است و آریا با درایت توانسته با کاهش بهای تمام شده محصولات و با افزایش میزان فروش خود این تهدید را به فرصت تبدیل نموده و نسبت حاشیه سود ناخالص بالاتری را رقم بزند.

گفتنی است آریا با تولید و فروش بی‌سابقه خود در ۶ ماهه سال جاری توانست رکورد فعالیت خود را در نیمه اول سال برای همه ادوار بشکند و به عدد فروش عالی ۱۶ هزار میلیارد تومانی دست یابد. همچنین در گزارشات منتشر شده در سامانه کدال این شرکت پیش‌بینی نموده که در ۶ ماهه دوم مبلغ فروشی معادل ۲۱ هزار میلیارد تومان خواهد داشت و در نهایت سود ۱،۰۸۹ تومانی به ازای هر سهم خواهد ساخت.

آریا در ۶ ماه اول سال ۱۴۰۲ به ازای هر سهم ۴۱۸ تومان سود ساخت

آریا با انتشار صورتهای مالی خود در سامانه کدال مبلغ فروشی معادل ۱۶۵ هزار میلیارد ریال را گزارش نمود. بر اساس این گزارش سود آریا در ۶ ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ معادل ۵۷ هزار میلیارد ریال بوده است که به معنی ۴۱۸ تومان به ازای هر سهم می‌باشد.

بررسی روند درآمدی آریا طی دوره‌های ۶ ماهه سال جاری و سه سال گذشته نشان می‌دهد که مبلغ فروش در طی این سال‌ها روند صعودی داشته است.

همچنین در سال ۱۴۰۲، آریا توانسته به بالاترین میزان تولید و فروش ۶ ماهه در طی ادوار فعالیت خود دست یابد. بررسی تولید و فروش ۶ ماهه سال جاری و سه سال اخیر به شرح دو نمودار زیر است.

 

 

لباس کار صنعتی‌ | تجارتخانه آراد برندینگ