۰۱ آبان ۱۴۰۲ | 18:46
کد خبر : 143572

رشد چشمگیر شاخص‌های کلیدی بانکداری در بانک دی

عملکرد یک سال گذشته بانک دی از آن حکایت دارد که شاخص های عملیاتی این بانک به میزان قابل توجهی تقویت شده است.

به گزارش برداشت روز، بانک دی پایبندی به قوانین و مقررات ابلاغی بانک مرکزی را در صدر اولویت‌های خود قرار داده است؛ از این رو حداکثر نرخ سود تسهیلات اعطایی در این بانک ۲۳ درصد در نظر گرفته شده است.

آنطور که صورت‌های مالی بانک دی نشان می‌دهد، این بانک در سال ۱۴۰۱ بیش از ۳۳ هزار میلیارد ریال درآمد از محل پرداخت تسهیلات عقود اسلامی کسب کرده است که نسبت به دوره مالی سال ۱۴۰۰ معادل ۱۶ درصد بیشتر بوده است.

یکی از مهم‌ترین رشدها در شاخص‌های عملکردی این بانک را می‌تواند در حوزه درآمدهای عملیاتی مشاهده کرد. مبلغ درآمدهای عملیاتی این بانک در سال گذشته نسبت به سال قبل آن ۴۷۴ درصد بیشتر بوده و به رقمی بیش از ۱۳ هزار میلیارد ریال رسیده است. درآمدهای غیرعملیاتی بانک نیز با رشد ۱۱۱ درصدی ناشی از فروش املاک تملیکی، جهشی چشمگیر طی سال‌های اخیر را نشان می‌دهد که منجر به شناسایی سود نیز شده است.

بانک دی با کاهش ۴۵ درصدی هزینه‌های عملیاتی شامل هزینه کارمزد، هزینه‌های اداری و عمومی و نیز هزینه مطالبات مشکوک‌الوصول در سال گذشته، نشان داده است که با برنامه‌ای دقیق در حال حرکت به سمت بهبود شرایط خود است. تعیین تکلیف ۵۱ هزار میلیارد ریال از تسهیلات شرکت‌های گروه در شش ماه ابتدای سال ۱۴۰۱، کاهش خیره مطالبات مشکوک‌الوصول و شناسایی بالغ بر ۱۲ هزار میلیارد ریال درآمد از برگشت مطالبات، افزایش ۵۱ درصدی تعهدات بانک نسبت به سال ۱۴۰۰، کاهش مطالبات غیرجاری بانک و افزایش قابل توجه درآمدهای حاصل از سرمایه‌گذاری به میزان ۲۷۵ را نیز می‌توان از دیگر دستاوردهای کلیدی این بانک در سال گذشته دانست.

گفتنی است مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده بانک دی به منظور بررسی و تصویب صورت‌های مالی سال ۱۴۰۱، روز چهارشنبه دهم آبان ماه ۱۴۰۲ برگزار می‌شود.

لباس کار صنعتی‌ | تجارتخانه آراد برندینگ