۳۰ مهر ۱۴۰۲ | 19:49
کد خبر : 143479

از سوی متخصصان شرکت ملی حفاری ایران انجام می شود

۱۵۰ کیلومتر توپکرانی خط لوله ۳۰ اینچ از سکوی سلمان به جزیره سیری در آب های خلیج فارس

متخصصان شرکت ملی حفاری ایران در مدیریت خدمات فنی حفاری این شرکت در همکاری با شرکت نفت فلات قاره عملیات توپکرانی در 150 کیلومتر خط لوله 30 اینچ از سکوی نفتی سلمان به جزیره سیری در آب های خلیج فارس را آغاز کردند.

به گزارش برداشت روز، به نقل از روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران، علیرضا شهبازی مدیر خدمات فنی شرکت روز یکشنبه ( ۳۰ مهرماه ۱۴۰۲) در این باره گفت: عملیات پیگ یا توپکرانی به منظور تست و پاکسازی خطوط لوله صورت می پذیرد.

وی افزود: این عملیات از خدمات جانبی فنی شرکت ملی حفاری ایران در سال های اخیر است که با تامین تجهیزات لازم از سوی متخصصان مجرب و کارآزموده شرکت ارائه می گردد.

شهبازی همچنین به کاربست تجهیزات کاربردی تفکیک گر سیار نفت برای تفکیک نفت و گاز و بکارگیری دستگاه فرآورش سیار نفت (MOT) برای ارائه خدمات به شرکت های متقاضی در چاه های در حال بهره برداری در مناطق نفتخیز اشاره داشت که بدلیل نیاز مبرم به استفاده از این دستگاه برای عملیات های ترمیمی، با تاکید مدیریت ارشد شرکت، مدیریت خدمات فنی حفاری با همکاری در صدد عملیاتی نمودن دومین دستگاه فرآورش سیار نفت نیز می باشد.

مدیرخدمات فنی شرکت ملی حفاری ایران، خدمات تخصصی شامل حفاری با هوا، حفاری به روش فروتعادلی (UBD) ، لوله مغزی سیار، آزمایش بهره دهی چاه، آزمایش چاه با ساق مته، لوله گذاری چاه، نصب آویزه ، سیمانکاری، تزریق پذیری و اسیدکاری را از شمار خدمات تخصصی این مدیریت برشمرد که در عملیات حفاری چاه های نفت و گاز اعم از چاه های جدید (توسعه ای / توصیفی و اکتنشافی) و در تعمیر چاه های در حال بهره داری که به دلایلی دچار افت تولید می شوند، به شرکت های بهره بردار نفتی زیر مجموعه شرکت ملی نفت ایران و شرکت های بخش خصوصی متقاضی این خدمات ارائه می شود.

لباس کار صنعتی‌ | تجارتخانه آراد برندینگ