۲۴ مهر ۱۴۰۲ | 13:49
کد خبر : 142821

ثبت تجربه‌های محرومیت زدایی، فرآیند تصمیم گیری‌ها را واقعی تر می‌کند

مدیرعامل بنیاد علوی گفت: ثبت تجربیات نقش مهمی در شناخت دقیق از مسائل محرومان و دستیابی به یک برنامه و الگوی مشخص دارد.

به گزارش برداشت روز، به نقل از گروه رفاه اجتماعی خبرگزاری فارس، وحید خاوه ای مدیرعامل بنیاد علوی در مراسم رونمایی از پوستر دومین رویداد ملی ثبت تجربیات توانمند سازی محرومان با عنوان «تجربه نگاری و ایده کاوی» گفت: ثبت تجربیات نقش مهمی در شناخت دقیق از مسائل محرومان و رسیدن به برنامه و الگوی مشخص دارد.

 

معاون بنیاد مستضعفان در این مراسم با بیان اینکه محرومیت زدایی، مسئله ای بسیط است، افزود: برای رسیدن به این هدف نیاز به یک حرکت جمعی و جهادی است تا از این طریق بتوانیم چهره محرومیت را در مناطق مختلف کمرنگ و یا حتی پاک کنیم.

 

خاوه ای با تاکید بر ضرورت ثبت تجربیات برای توانمند سازی محرومان گفت: مشاهده مسائل محرومین در سفرهای کاری و یا تمرکز مطالعاتی بر یک منطقه کافی نیست چرا که ما در بطن بسیاری از مسائل نیستیم.

 

وی معتقد است: ثبت تجربیات افراد دچار محرومیت و یا کسانی که از جنبه های مختلف به محرومیت زدایی علاقه مند هستند و همچنین به اشتراک گذاشتن آن ها نقش مهمی در تصمیم گیری ها برای مناطق محروم دارد.

 

مدیرعامل بنیاد علوی افزود: اگر قرار است تصمیمی برای محرومان گرفته شود قطعا باید با حضور و استفاده از نظرات آن ها باشد، باید فضایی بر محور گفت وگو را ایجاد کرد تا این عزیزان مکنونات ذهنی و قلبی خود را بیان کرده و مشکلات را نیز عنوان کنند.

 

وی تصریح کرد: همزمان با تشویق محرومان به قرار گرفتن در فضای گفت وگو باید افراد مسئول نیز شنونده مسائل آنها باشند.

 

همچنین عاطفه امرایی معاون توانمند سازی بنیاد علوی و دبیر دومین رویداد ملی ثبت تجربیات توانمند سازی محرومان در سخنانی با بیان اینکه تاکنون هیچ نهادی به طور تخصصی، همه جانبه و مداوم به تجربه نگاری حوزه توان افزایی مالی و اقتصادی موضوع محرومیت زدایی نپرداخته است، گفت: این رویداد به دنبال آسیب شناسی و به اشتراک گذاری تجربیات افراد، گروه ها و سازمان های دخیل در مسائل محرومان است.

 

وی این توضیح را نیز داد: بنیاد علوی در قالب حمایت از پایان نامه ها و طرح های پژوهشی به دنبال آسیب شناسی با برنامه های اجرا شده در حوزه محرومیت زدایی است.

 

امرایی درباره چگونگی برگزاری این رویداد نیز گفت: از تاریخ ۱۷ مهرماه سال جاری است «سایت و سامانه رویداد با هم» آماده دریافت تجربیات است و فرایند ثبت و داوری تجربیات تا ۳۰ دیماه امسال ادامه خواهد داشت و در دهه مبارک فجر از برگزیدگان تجلیل می شود.

 

در ادامه این مراسم بیت الله برقراری مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان با تشریح فعالیت های این صندوق در دو سال اخیر از افزایش تعداد بیمه شدگان از یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر به دو میلیون و ۷۰۰ هزار نفر خبر داد .

 

همچنین برقراری در خصوص اهمیت توسعه بیمه کشاورزی برای محرومین به عنوان یک ابزار توانمند ساز در جهت کاهش ریسک و افزایش تاب آوری اشاره کرد .

 

در ادامه وحید سعادت معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری اهمیت ثبت تجربیات توانمند سازی محرومان خصوصا توان افزایی مالی و اقتصادی را امری مهم دانسته که آثار مثبت آن در نهایت منجر به بهبود سطح کیفی زندگی روستاییان خواهد شد.

 

خاطرنشان کرد: از جمله اهداف دومین رویداد ثبت تجربیات توانمند سازی می توان تسهیل در اشتراک دانش و تجربه بین تمامی اعضای شبکه توان افزایی مالی و اقتصادی محرومان کشور، ثبت و نگهداری تجارب، جلوگیری از اتلاف زمان و دوباره کاری و بازخورد مستمر از وضعیت موفقیت ها، شکست ها، نقاط قوت و ضعف، فرصت ها و غیره اشاره کرد.

لباس کار صنعتی‌ | تجارتخانه آراد برندینگ