۲۳ مهر ۱۴۰۲ | 13:34
کد خبر : 142587

گزارش شاپرک نشان داد:

تداوم روند صعودی سپ در شاخص‌های کارت‌خوان فروشگاهی

شرکت پرداخت الکترونیک سامان (سپ) در گزارش منتشر شده شاپرک ویژه شهریورماه در شاخص‌های مرتبط با کارت‌خوان فروشگاهی روند صعودی خود را حفظ کرده است.

به گزارش برداشت روز، به نقل از روابط عمومی سپ، این شرکت با عملکرد درخشان خود در شهریور ماه توانست رشد ۰.۱۴ درصدی در سهم شاخص اثربخشی مبلغ کارت‌خوان‌های فروشگاهی فعال سیستمی را به نام خود ثبت کند. سپ ۱۷.۷۸ درصد از سهم کل مبلغ تراکنش‌های کارت‌خوان فروشگاهی را در اختیار دارد، این در شرایطی است که از لحاظ سهم تعداد ابزار این شرکت ۱۴.۰۲ درصد را در اختیار داشته است. شاخص اثربخشی مبلغ برای شرکت سپ در این حوزه برابر با ۱.۲۶۸ است و این یعنی سپ بیشتر از سهمی که از ابزارهای مزبور دارد، موفق به جذب تراکنش شده است.

پرداخت الکترونیک سامان(سپ) در غالب استان‌ها، دارای شاخص اثربخشی مبلغی کارت‌خوان فروشگاهی بالاتر از یک است.

سپ در شاخص اثربخشی مبلغ کارت‌خوان‌های فروشگاهی تراکنش‌دار نیز رشد ۰.۰۱۷ را تجربه کرد در شرایطی که ۱۵.۱۷ درصد سهم از کل تعداد ابزار این حوزه را در اختیار داشت.

شاخص اثربخشی مبلغ برای شرکت سپ در این حوزه برابر با۱.۱۷۲ است؛ دستیابی به عدد بالاتر از یک در شاخص اثربخشی مبلغ کارت‌خوان‌های فروشگاهی تراکنش‌دار بدین معناست که نحوه توزیع کارت‌خوان‌های فروشگاهی این شرکت به نحوی بوده که در جذب بیشتر تراکنش‌ها موفق‌ عمل کرده است.

شایان ذکر است ۸۳.۹۶ درصد نسبت سهم ترمینال‌های تراکنش‌دار از ترمینال‌های فعال شرکت پرداخت الکترونیک سامان در حوزه کارت‌خوان فروشگاهی بوده است.

 

لباس کار صنعتی‌ | تجارتخانه آراد برندینگ