۲۰ شهریور ۱۴۰۲ | 14:32
کد خبر : 139327

معاون وزیر صمت مطرح کرد؛

راه‌اندازی خط اتوکلاو در کارخانه بافت بلوچ ایرانشهر با اهداف بهره‌وری در تولید و اشتغال‌زایی

معاون وزیر صمت اعلام کرد که هدف از راه‌اندازی خط اتوکلاو در کارخانه بافت بلوچ ایرانشهر، افزایش ارزش افزوده، بهره‌وری فرآیندهای تولید و اشتغال‌زایی بوده است.

به گزارش برداشت روز، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت صمت و به نقل از روابط عمومی اداره کل صمت استان سیستان و بلوچستان، «بابک احمدی» معاون وزیرصمت و رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) در جریان سفر به شهرستان ایرانشهر به همراه «ایرج حسن‌پور» مدیرکل صمت استانسیستان و بلوچستان، از بخش‌های ریسندگی، رنگرزی و چاپ شرکت گسترش صنایع بلوچ بازدید و خط اتوکلاو (سیستم رطوبت‌دهی و تثبیت تاب نخ) را در این کارخانه افتتاح کرد.

 

احمدی در حاشیه این بازدید، هدف از راه‌اندازی خط اتوکلاو در کارخانه بافت بلوچ ایرانشهر را افزایش ارزش افزوده، بهره‌وری فرآیندهای تولید و اشتغال‌زایی عنوان کرد.

 

معاون وزیرصمت و رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) افزود: میزان سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی خط اتوکلاو ۴۰ میلیارد ریال بوده که ۳۳ میلیارد ریال آن برای خرید دستگاه و هفت میلیارد ریال نیز در زمینه تجهیزات جانبی هزینه شده است.

 

گفتنی است درحال حاضر بیش از ۳۵۰ نفر از بومیان منطقه در کارخانه بافت بلوچ مشغول به کار هستند و روزانه بیش از ۱۲ تن نخ در این کارخانه تولید می‌شود.