۱۴ شهریور ۱۴۰۲ | 01:33
کد خبر : 138605

مجموعه صندوق های بازنشستگی نفت بهترین تعامل را با سازمان بازرسی داشته اند

مراسم معارفه نماینده سازمان بازرسی در شرکت نفت سپاهان روز یکشنبه ۱۲ شهریور ماه در محل دفتر مرکزی برگزار شد.

به گزارش برداشت روز، به نقل از روابط عمومی شرکت نفت سپاهان در این مراسم که ذبیح الله نعیمی مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری اهداف، امیر محمد نیکو همت مدیرعامل نفت سپاهان و جمعی از مدیران ارشد شرکت نیز حضور داشتند، موسی مویدی، بازرس کل امور نفت سازمان بازرسی کل کشور طی سخنانی با اشاره به اهمیت تعامل شرکت ها با سازمان بازرسی، تصریح کرد که در این مقطع زمانی مجموعه صندوق های بازنشستگی شرکت نفت بهترین تعامل و هماهنگی را با سازمان بازرسی کشور داشته اند.

مویدی افزود: بر اساس اصل ۱۷۴ قانون اساسی نظارت بر حسن انجام قوانین بر عهده قوه قضاییه است و سازمان بازرسی کل کشور بازوی اجرایی قوه قضاییه در راستای اجرای این اصل مهم قانون اساسی است. وی با اشاره به اهمیت شفافیت در عملکرد شرکت ها افزود نگاه ما در سازمان بازرسی پیشگیرانه و آگاهی سازانه است و هر چه شفافیت بیشتر باشد و قرار داد ها اعم از خرید و فروش با الزامات قانونی انجام شود ، مراجعه ما کمتر خواهد شد.

بازرس کل امور نفت سازمان بازرسی کل کشور در ادامه تاکید کرد شفافیت یکی از اهرم های مبارزه با فساد و انحصار زدایی است و در همین راستا امسال بررسی برخط تمام سامانه در دستور کار سازمان بازرسی قرار گرفته است. مویدی با اشاره به لزوم همکاری شرکت ها در انجام هر چه بهتر وظایف سازمان بازرسی کل کشور افزود سه مجموعه حراست ، بازرسی و حسابرسی داخلی سه بازوی حمایتی سازمان در شرکت ها هستند و بر اساس قانون این سه مجموعه مکلف هستند هر گونه گزارش های سوء جریانات را به صورت مکتوب به سازمان بازرسی منعکس نمایند.

در ادامه این مراسم مدیران حاضر در جلسه نیز ضمن استقبال از همکاری همه جانبه با نماینده سازمان بازرسی در شرکت نفت سپاهان نقطه نظرات خود را بیان کردند.