۰۱ شهریور ۱۴۰۲ | 20:20
کد خبر : 137135

شرکت نیرپارس اولین گواهینامه تحویل دائم قرارداد ۱۰۰ دستگاه توربوکمپرسور را دریافت کرد

اولین گواهینامه تحویل دائم قرارداد یکصد دستگاه توربوکمپرسور مربوط به تاسیسات تقویت فشار گاز پل کله در خط لوله چهارم سراسری با موفقیت صادر شد.

به گزارش برداشت روز، این تاسیسات که شامل چهار دستگاه پکیج توربورکمپرسور است، پس از صدور گواهینامه تحویل موقت و طی گذر موفقیت‌آمیز دوره تضمین (رفع کلیه پانچ‌ها) و کسب رضایت بهره بردار به لحاظ کلیه نقطه نظرات فنی و عملکردی، موفق به اخذ گواهی تحویل دائم از کارفرمای این طرح شده است.

این فرایند با پیگیری‌های مستمر گروه مپنا و شرکت نیرپارس، در مراسمی با میزبانی کارفرمای طرح و با حضور مدیران ارشد شرکت‌های مهندسی و توسعه گاز ایران (کارفرمای پروژه)، شرکت انتقال گاز ایران (بهره بردار)، شرکت طراحی و مهندسی صنایع انرژی (مشاور پروژه)، شرکت نیرپارس به عنوان MC قرارداد از جانب شرکت گروه مپنا و شرکت مهندسی و ساخت توربین مپنا (توگا) به عنوان سازنده توربوکمپرسور، عملیاتی شده است.

شایان ذکر است شرکت گروه مپنا اولین و تنها شرکت سازنده این توربوکمپرسورها در کشور است که با بومی‌سازی این تجهیزات مانع خروج ارز از کشور شده است. داخلی‌سازی پکیج توربوکمپرسور (Localization) در حال حاضر بیش از ۸۵% پیشرفت داشته که پیشرفت مذکور بالاتر از تعهدات قراردادی به نسبت تحویل پکیج‌ها است.