۲۲ مرداد ۱۴۰۲ | 21:23
کد خبر : 135989

در بازدید از طرح خط انتقال آب از دریای عمان به استان های شرقی اعلام شد؛

وزیر صمت: آب دریای عمان به تمام مناطق سیستان و بلوچستان می رسد/ پیشرفت ۱۲درصدی پروژه انتقال آب

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: پروژه شیرین سازی و نمک زدایی آب دریای عمان و انتقال آن به تمام شهرهای سیستان و بلوچستان و استان‌های شرقی کشور، پیشرفت ۱۲ درصدی داشته و با اعتبار ۱۶۰ هزار میلیارد تومانی که برای آن تخصیص یافته، باعث خرسندی است که به زودی کام مردم این دیار شیرین شود.

به گزارش برداشت روز، به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، عباس علی‌آبادی اظهارداشت: برای بازدید پروژه استراتژیک انتقال آب دریای عمان به شهرها و استان‌های شرقی کشور برنامه‌های فشرده‌ای داریم و آب شیرین آن به تمام روستاها و شهرهای استان سیستان و بلوچستان منتقل می شود.

وی گفت: انتقال آب به شهرها و روستاها موجب توسعه اشتغال و تولید می شود و می تواند رونق قابل توجهی را به دنبال داشته باشد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهارداشت: از قشرهای مختلف مردم و مسوولان درخواست همکاری و همراهی داریم تا پروژه به موقع اجرا شود.

وی با اشاره به آغاز طرح انتقال آب از دریای عمان به استان‌های شرقی کشور از سمت زاهدان و پیشرفت ۱۲درصدی پروژه طی یک سال و نیم، خاطرنشان کرد: در ابتدا مشکل آب شهر چابهار که سالهاست آب آن جیره بندی شده است، رفع و از آب شبانه روزی بهره‌مند می شود و در ادامه انتقال آب به دیگر شهرها و روستاها انجام خواهد شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: لوله‌گذاری خط انتقال آب از دریای عمان به سیستان و بلوچستان در مسیری قرار گرفته است که از مناطق تجمع جمعیت عبور کند تا نیاز آب استان تأمین شود و هدف ما سرعت‌بخشیدن به این پروژه است.

برنامه راه اندازی

علی آبادی افزود: این پروژه بسیار بزرگ و مهم است و هدف ما اتمام آن تا پایان سال آینده خواهد بود که این امر نیازمند یک همکاری ویژه برای انجام آن است.

وی با تاکید بر اینکه توسعه صنعتی در سیستان و بلوچستان اولویت دولت است، اظهارداشت: برای تحقق این امر همه دستگاه‌های صنعتی بسیج شده‌اند و سرمایه‌گذاری گسترده‌ای برای این پروژه تخصیص‌ داده‌ شده است.

علی آبادی با ابراز امیدواری از اینکه تا سال آینده بسیاری از مشکلات بی آبی برطرف شود، تصریح کرد: چابهار به عنوان بزرگترین بندر اقیانوسی کشور است که می بایست در ابتدا آب آن تامین شود تا مردم دغدغه ای نداشته باشند.