۲۲ مرداد ۱۴۰۲ | 21:21
کد خبر : 135986

کسب تندیس طلایی دومین همایش ملی ساخت ایران توسط مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب

مهندسین جوان مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب موفق شدند در دومین همایش ملی ساخت ایران (بومی سازی ) تندیس زرین بومی سازی را از آن خود کنند.

به گزارش برداشت روز، به نقل از روابط عمومی مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب، دومین همایش ملی ساخت ایران (بومی سازی) در تاریخ دهم مردادماه ۱۴۰۲ در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما در تهران برگزار شد. در این همایش که دکتر برادران معاون وزیر صمت، دکتر صبورزاده مشاور سرمایه گذاری وزیر اقتصاد و تعدادی از مدیران و معاونین وزرا نیز حضور داشتند، تندیس طلایی این همایش به دکتر احمد انصاری مدیر تحقیق و توسعه سالکو به نمایندگی از مهندس زحمتکش مدیر عامل مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب اهدا گردید.
این رویداد با در نظر گرفتن مقوله نوآوری و خلاقیت در امر تولید به بررسی وضعیت شرکت های داخلی پرداخت و در نهایت با تقدیر از شرکت های برتر کشور پایان یافت.

گفتنی است، مهندسین و متخصصین جوان مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب با تکیه بر دانش فنی و خلاقیت های نوآورانه موفق به بومی سازی بیش از ۳۵۰ قطعه و تجهیزات، به ارزش بیش از ۵۰۰میلیارد تومان شده اند که می توان به مهم ترین آنها، طراحی و مونتاژ سیستم لیفتینگ بیم در جکینگ فریم از مهم ترین تجهیزات سالن احیا، طراحی و ساخت قطعات تجهیز تولید بیلت، لنس گاز زدایی واحد ریخته گری، پروانه آب ریخته گری، قطعه در تجهیز مخلوط کن ضمیر آند در واحد آند خام، راد و یوک در واحدهای میله گذاری، آند و مهندسی که وظیفه نگهداری و انتقال جریان الکتریکی به آند را بر عهده دارند، ساخت قطعات دستگاه‌های خرد کن آند خام، ساخت پلتفرم تعمیراتی کوره پخت آند، قطعات دستگاه‌های جدا سازی حلقه چدنی از راد، قالب های ۵۰ پوندی و ۱۲۰۰پوندی اشاره کرد.