۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ | 22:20
کد خبر : 126759

دومین مانور سالیانه مجتمع پتروشیمی جم در واحد PE برگزار شد

دومین مانور دوره‌ای سال ۱۴۰۲ مجتمع پتروشیمی جم در طبقه دوم ناحیه پلیمر واحد PE برگزار شد.

به گزارش برداشت روز، به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل پتروشیمی جم؛ مانور آمادگی و واکنش در شرایط اضطراری واحد PE، با موضوع وقوع نشتی پروپان از فلنج لاین ورودی بخش شل مبدل E-3014 در واحد PE برگزار شد.

این مانور با هدف ارزیابی نحوه اقدامات کنترلی تیم آتش‌نشانی، به ویژه عملیات رقیق‌سازی در طبقات پلیمر؛ ارزیابی عملکرد کلیه گروه‌های درگیر در حادثه و ارزیابی تیم لجستیک (خدمات اداری) صورت گرفت.

از نقاط قوت مانور واحد PE، سرعت عمل خوب پرسنل بهره‌برداری و ایمنی در مواجهه با شرایط اضطراری، انتقال اطلاعات فرآیندی دقیق و کامل توسط مسئول عملیات واحد به فرمانده حادثه، استفاده مناسب و کامل نیروهای آتش‌نشانی از تجهیزات استحفاظی، نحوه اجرای روش‌های تاکتیکی مناسب توسط مسئول عملیات واحد مطابق با اقدامات کنترلی تعریف شده واحد و سرعت عمل و جدیت مناسب واحد خدمات اداری در امور محوله بوده است.

گفتنی است در نشست پایانی مانور ضمن ارائه نقاط قوت، فرصت‌‌های بهبود و پیشنهادات؛ ارزیابی‌های افسر حراست، افسر لجستیک، بهداشت و درمان، موضوعات ایمنی، نحوه اعلام و اعزام تیم آتش‌نشانی، نحوه تصمیمات استراتژیک، تاکتیکی و اجرا، تیم فرماندهی و تیم تعمیرات مورد بررسی قرار گرفت.