۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ | 21:17
کد خبر : 126430

فروش محصولات جم به ۲۶۱۸ میلیارد تومان رسید

میزان فروش محصولات پتروشیمی جم در بازار‌های داخلی در دوره یک ماهه فروردین امسال به ۲۶۱۸ میلیارد تومان رسید و میزان عرضه محصولات نسبت مدت مشابه سال قبل افزایش یافت.

به گزارش برداشت روز، به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل پتروشیمی جم ، پتروشیمی جم که با نماد جم در بازار سرمایه شناخته می‌شود در فروردین ماه سال گذشته ۲۱۷۹ میلیارد تومان از محصولات خود را در بازار‌های داخلی به فروش رسانده بود این عدد با افزایش ۲۰ درصدی در فروردین ماه سال ۱۴۰۲ به مقدار ۲۶۱۸ میلیارد تومان رسیده است. جمع فروش این شرکت در اولین ماه از سال جدید ۳۰۱۷ میلیارد تومان است که ۲۶۱۸ میلیارد تومان از مبلغ مربوط به درآمد حاصل از بازار‌های داخلی و ۳۹۸ میلیارد تومان مربوط به درآمد صادراتی جم می‌باشد.

از جمله محصولاتی که پتروشیمی جم در بازار‌های داخلی ارائه نموده است شامل اتیلن، پروپیلن، پلی‌اتیلن سنگین، پلی‌اتیلن سبک، بنزین پیرولیز، نفت کوره، بوتن و سایر محصولات می‌باشد.

حجم تولید محصولات فوق نیز با افزایش همراه بوده که به ترتیب میزان تولید هر کدام از محصولات شامل اتیلن ۱۰۳۳۵۷ تن، پروپیلن ۲۳۶۰۱ تن، پلی‌اتیلن سنگین ۲۵۴۸۲ تن، پلی‌اتیلن سبک ۱۴۹۳۶ تن، بنزین پیرولیز ۲۶۵۶۰ تن، نفت کوره ۱۷۴۷ تن، بوتادین ۱۰۰۲۴ تن، بوتن-۱، ۶۰۰ تن و سایر محصولات ۹۹۸۹ تن است.