۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ | 21:12
کد خبر : 126000

سرپرست وزارت صمت خبر داد

ایران آماده فتح بازارهای جدید صادراتی

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌گوید که در چارچوب نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۳، ایران آماده حضور در بازارهای صادراتی جدید می‌شود.

به گزارش برداشت روز، مهدی نیازی در افتتاحیه نمایشگاه صادراتی ایران(اکسپو ۲۰۲۳) اظهار کرد: خوشبختانه پس از وقفه‌ای چند سال، امروز شاهد آغاز به کار نمایشگاهی هستیم که ظرفیت شرکت‌های اقتصادی و صادراتی ایران به شکلی گسترده معرفی می‌کند و با حضور شرکت‌های خارجی این بستر به وجود آمده تا ما برای حضور در بازارهای جدید صادراتی آماده شویم.

وی با اشاره به استقبال شرکت‌های خارجی از این نمایشگاه ایران، بیان کرد: طبق براوردهای صورت گرفته بیش از ۱۲۰۰ فعال اقتصادی از ۶۵ کشور جهان در این نمایشگاه حضور دارند و قصد ما این است که با استفاده از فرصت به وجود آمده، ارتباط با کشورهای همسایه، منطقه، آسیا و دیگر کشورهای جهان را گسترش دهیم.

به گفته سرپرست وزارت صمت، کشورهای شرق آسیا و کشورهای آفریقایی بخشی از مقاصد احتمالی صادراتی هستند که می‌تواند در این نمایشگاه گام‌های مهمی در مسیر استفاده از ظرفیت‌شان برداشته شود.

نیازی ادامه داد: از توافق برای قراردادهای مشارکتی تا برگزاری ۶۰۰ رویداد حاشیه‌ای بخشی از برنامه‌ای است که در این نمایشگاه برای آن برنامه ریزی شده است.

به گزارش ایسنا، نمایشگاه ایران اکسپو۲۰۲۳ صبح امروز با حضور سرپرست وزارت صمت، رئیس سازمان توسعه تجارت و فعالان بخش خصوصی افتتاح شد. این نمایشگاه در ۳۵ هزار متر مربع و در ۱۲ حوزه برگزار خواهد شد.

حوزه‌های پتروشیمی، تجهیزات پزشکی، ساختمان، لوازم خانگی و صنایع غذایی بخشی از این نمایشگاه به شمار می‌روند.