۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ | 21:32
کد خبر : 125948

با استقبال رسمی دستیار وزیر صنعت، معدن و تجارت؛

«وزیر صنعت، تجارت و‌ توسعه سرمایه‌گذاری عمان» برای حضور در نمایشگاه بین‌المللی «ایران اکسپو» وارد تهران شد

وزیر صنعت، تجارت و‌ توسعه سرمایه‌گذاری عمان برای شرکت در نمایشگاه بین‌المللی «ایران اکسپو» و حضور در همایش تجاری مشترک میان دو کشور، با استقبال رسمی دستیار وزیر صمت، وارد تهران شد.

به گزارش برداشت روز، «قیس بن محمد الیوسف» وزیر صنعت، تجارت و‌ توسعه سرمایه‌گذاری عمان در رأس هیأتی بیش از ۶۰ نفر، صبح امروز شنبه ۱۶ اردیبهشت‌ماه وارد تهران شد که در بدو ورود، مورد استقبال «شهاب جنابی» دستیار وزیر صنعت، معدن و تجارت قرار گرفت.

در این مراسم استقبال، طرفین برای دقایقی با یکدیگر به گفتگو نشستند که دستیار وزیر صنعت، معدن و تجارت، ضمن خیر مقدم و خوشامدگویی، به روابط برادرانه و دوستانه دو کشور ایران و عمان اشاره کرد و رویکرد مقامات ارشد دو کشور را ظرفیت و فرصتی ارزشمند برای ارتقای روابط تجاری و اقتصادی دو کشور همسایه برشمرد.

وی با اشاره به رشد قابل توجه میزان مبادلات تجاری دو کشور در دو سال گذشته، بر انجام سرمایه‌گذاری‌های مشترک در زمینه تولید تاکید کرد و حضور وزیر صنعت، تجارت و‌ توسعه سرمایه‌گذاری عمان در ایران را فرصت خوبی برای تعمیق این همکاری‌ها برشمرد.

دستیار وزیر صمت ضمن ابراز امیدواری برای برگزاری کمیسیون مشترک دو کشور در آینده‌ای نزدیک، بر اجرایی شدن مفاد توافقات ایران و عمان در کمیسیون مشترک قبلی میان دو کشور تاکید کرده و خواستار پیگیری‌های لازم برای اجرای کامل این توافقات شد.

بازارهای عمان قابلیت پذیرش کالاهای ایرانی را دارد

در ادامه این نشست، «قیس بن محمد الیوسف» وزیر صنعت، تجارت و‌ توسعه سرمایه‌گذاری عمان، ضمن ابراز خرسندی از حضور در تهران، با تاکید بر روابط دوستانه دو کشور، افزایش همکاری‌های تجاری دو کشور را امری مهم و مغتنم برشمرد.

وی بر ارتقای بیش از پیش همکاری‌های تجاری میان طرفین تاکید و اعلام کرد که بازارهای عمان قابلیت پذیرش کالاهای ایرانی را داشته و برای سرمایه‌گذاری مشترک آماده است.

وزیر صنعت، تجارت و‌ توسعه سرمایه‌گذاری عمان همچنین بر اجرایی شدن مصوبات کمیسیون دو کشور تاکید کرده و آن را برای توسعه و ارتقای روابط دو کشور بسیار حائز اهمیت برشمردند.

وی همچنین حضور میدانی در میان فعالان اقتصادی ایران را برای تحقق اهداف مذکور، مهم بر شمرد و ابراز امیدواری کرد که در این سفر سه روزه، بتواند به نتایج خوبی در این خصوص دست یابد.

گفتنی است «قیس بن محمد الیوسف» وزیر صنعت، تجارت و‌ توسعه سرمایه‌گذاری عمان در رأس هیأتی بیش از ۶۰ نفر متشکل از مسئولین دولتی، رئیس، هیأت رئیسه و اعضای اتاق بازرگانی و صنایع عمان و تعدادی از رؤسای اتاق‌های بازرگانی و شرکت‌های بخش خصوصی این کشور به ایران سفر کرده است.

در این سفر قرار است وزیر صنعت و تجارت و توسعه سرمایه‌گذاری عمان، علاوه بر دیدار و گفتگو با مقامات کشورمان، در افتتاحیه نمایشگاه بین‌المللی «ایران اکسپو» و همچنین همایش تجاری مشترک در محل اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی ایران شرکت کند.