۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ | 22:10
کد خبر : 124959

مهندس نشـان زاده مقدم معاون برنامه ريـزی و توسعه كسب و كار شـركت صنـايع پتـروشيمی خليـج فـارس:

الکترومتر کمپرسور ۴۵۰ همراه با گیربکس و با دور نامی ۷۱۰۰ در سرویس قرار گرفت

پروژه عظیم زیست محیطی “پالایشگاه گاز هویزه خلیج فارس”،در روزهای آتی با حضور رئیس جمهور به بهره برداری می رسد.

به گزارش برداشت روز، به نقل از روابط عمومی شـرکت صنـایع پتـروشیمی خلیـج فـارس، برای اجرای پالایشگاه گاز هویزه خلیج فارس، بیش از یک میلیون و ۳۳۸ هزار یورو اعتبار ارزی و بیش از ۲ هزار و ٢٠٠ میلیارد تومان اعتبار ریالی هزینه شده است.
در این پالایشگاه، روزانه، ۹۷ هزار بشکه معادل ۷۳۱۸تن +c2 (NGL), ۶۶۴٩ تن گاز شیرین و ۴۱ تن گوگرد جامد تولید می شود‌.
با اجرای این پروژه زیست محیطی و جمع آوری و بازیابی گازهای مشعل های غرب کارون، علاوه بر خلق میلیاردها دلار ثروت ، انتشار ‌‌co2 تا ۱۵ میلیون تن کاهش می یابد.
اجرای پالایشگاه هویزه خلیج فارس، باعث کاهش ملموس آلودگی شهر اهواز و رهایی مردم این شهر از بارش های اسیدی می شود.
فعالیت پالایشگاه های گاز هویزه و بید بلند خلیج فارس، منجر به ایفای حدود ٧٠ درصد تعهدات زیست محیطی بین المللی ایران طبق کنوانسیون های بین المللی (پاریس،ژنو و …)می‌شود.
پالایشگاه گاز هویزه خلیج فارس در جنوب حوزه نفتی جفیر و شمال حوزه نفتی یادآوران در ۶۰ کیلومتری شهر اهواز واقع شده و جزء طرحهای نیمه تمام است که در دوره جدید مدیریت هلدینگ خلیج فارس و با پیگیری‌های ویژه دکتر علی عسکری مدیرعامل محترم این گروه به بهره برداری می‌رسد.

هدیه زیست محیطی بزرگترین هلدینگ پتروشیمیایی کشور
دکتر علی عسکری مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس گفت: پالایشگاه گاز هویزه خلیج فارس، هدیه هلدینگ به مردم شریف استان خوزستان است که در صحنه ها و برهه های مختلف، وفاداری خود را به اسلام، انقلاب و نظام نشان داده اند.
وی افزود: با هدف سودآوری، رضایت حدود ۴٠ میلیون سهام دار و صیانت از محیط زیست، طرح های نیمه تمام یکی پس از دیگری به بهره برداری می رسد.