۲۴ اسفند ۱۴۰۱ | 20:35
کد خبر : 122767

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی خبر داد:

تسهیل اجرای قانون پایانه های فروشگاهی برای کسب و کارها

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی گفت: کلیه تغییرات سخت افزاری و نرم افزاری بانک مرکزی و سازمان امور مالیاتی کشور در راستای تسهیل اجرای قانون پایانه های فروشگاهی برای کسب و کارها صورت می گیرد.

به گزارش برداشت روز، مهران محرمیان معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی در همایش تبیین نظام پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان برای اشخاص حقوقی با تشریح اقدامات اجرایی در راستای پیاده سازی این قانون ضمن تقدیر از اقدامات موثر سازمان امور مالیاتی طی دوره اخیر گفت: اجرای پروژه های بین سازمانی در راستای پیاده سازی این قانون حقیقتاً دشوار و زمان بر بود که با برگزاری جلسات متعدد کارشناسی نهایتا با نتایج خوبی همراه شد.

وی با اشاره به تعاملات نزدیک بانک مرکزی و سازمان امور مالیاتی در اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان از رویکرد اصولی رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور نسبت به هوشمندسازی و استفاده از فناوری های نوین تقدیر کرد و افزود: اخذ مالیات از فعالان ارز فردایی و قاچاق ارز، اعمال بدهی های مالیاتی در اعتبارسنجی و اعمال مشوق برای حساب‌های تجاری از جمله برنامه ها و همکاری های مشترک بوده است.

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی اظهار داشت: مجموعه این همکاری‌ها منجر به اتصال ۱۰ میلیون ابزار پرداخت به سامانه مودیان و غیرفعال سازی ۹ میلیون ابزار پرداخت غیرفعال، تکمیل پرونده های مالیاتی، جلوگیری از فرار مالیاتی، افزایش ۵۱ درصدی تعداد مودیان و تفکیک حساب‌های شخصی از تجاری شد.

وی با تاکید بر اینکه اقدامات و برنامه های کلان دولت در راستای خدمت به کسب و کارها است، خاطرنشان کرد: تلاش شد در اجرای این قانون انجام امور به نحوی باشد که فعالان اقتصادی با کمترین زحمت تکالیف قانونی خود را انجام دهند‌ و کلیه تغییرات سخت افزاری و نرم افزاری در این راستا صورت گرفت.

 

رسانه مالیاتی ایران