۰۴ تیر ۱۳۹۹ | 13:18
کد خبر : 12265

تشریح فرآیند فروش 30 درصد سهام عدالت متقاضیان از طریق اعطای وکالت فروش

بانک‌پاسارگاد، فرآیند فروش30 درصد سهام عدالت متقاضیان از طریق اعطای وکالت فروش را تشریح کرد.

به گزارش برداشت روز، به نقل از روابط‌ عمومی بانک‌پاسارگاد، پس از دریافت درخواست فروش 30 درصد از سهام عدالت از سوی متقاضیان از طریق بانک و یا شرکت کارگزاری، این اطلاعات به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و وجوه تسویه (سمات) ارائه می‌شود. این شرکت بر اساس اطلاعات دریافتی، سهام متقاضیان را برای فروش تخصیص داده و مراتب را به شرکت‌های کارگزاری اعلام می‌کند.

در مرحله‌ی بعد شرکت‌های کارگزاری، سهام تخصیص داده شده را جهت فروش در بازار سرمایه، در روزها و ساعات کاری این بازار (شنبه تا چهارشنبه ساعت 8:30 الی 12:30) عرضه و در صورت فروش سهام -با توجه به مسایلی نظیر صف فروش، توقف نمادها و…-تأییدیه فروش را به شرکت سمات ارسال می‌کنند. سمات پس از تأیید موارد، شماره شبای متقاضیانی که سهام آن‌ها فروخته شده‌است را در اختیار شرکت‌های کارگزاری، برای واریز مبالغ سهام‌های فروخته‌شده ظرف 2 روز کاری از تاریخ فروش، قرار می‌دهد.

در حال حاضر ارائه‌ی درخواست فروش از سوی متقاضیان، تنها از طریق شرکت‌های کارگزاری امکان‌پذیر است. از این‌رو بانک‌پاسارگاد در ماه گذشته، اطلاعات متقاضیانی که پیش از این از طریق بانک، درخواست خود را ثبت کرده‌بودند، به‌طور کامل به سمات ارسال کرده‌‌است.

گفتنی است بانک‌ها در فرآیند انجام فروش سهام عدالت، تنها موظف به دریافت درخواست اعطای وکالت فروش از متقاضیان و انتقال آن به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه هستند و در سایر مراحل از جمله فروش سهام، تأییدیه فروش و واریز وجوه سهام فروخته‌شده نقشی ندارند.

هم‌میهنان می‌توانند جهت مشاهده‌ی سبد سهام عدالت خود بدون نیاز به کد بورسی، تنها با وارد کردن شماره موبایل که با کد ملی سهامدار عدالت مطابقت داشته‌باشد، به سایت https://samanese.dttsonline.com مراجعه کنند.

همچنین محتوای آموزشی و پاسخ به سوالات متدوال در این خصوص در نشانی https://www.csdiran.com/pages?page=sahamedalat برای اطلاعات بیشتر در دسترس متقاضیان محترم قرار دارد.