۱۲ اسفند ۱۴۰۱ | 20:39
کد خبر : 121371

مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران در نشست خبری طرح‌های توسعه‌ای شرکت فولاد سفیددشت مطرح کرد؛

برنامه ریزی متعدد در ستاد سیاستگذاری صنعت فولاد برای حل چالش گاز

مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران گفت: این شرکت برای تامین گاز که به پاشنه آشیل تولید فولاد در کشور تبدیل شده است؛ برنامه های متعددی را در ستاد سیاستگذاری صنعت فولاد تعریف کرده است تا هم ظرفیت های جدید و هم قدیم بتواند این مانع را پشت سربگذارند و به توسعه کشور کمک کنند.

به گزارش برداشت روز، به نقل از ایراسین، محمد آقاجانلو، مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران، در نشست خبری طرح‌های توسعه‌ای شرکت فولاد سفیددشت گفت: خوشبختانه مجتمع های تولید فولاد اسفنجی مجددا به مدار تولید بازگشته اند و مثل فولاد سفید دشت که چندهفته ای است تولید خود را شروع کرده است؛ روز گذشته آخرین شرکت تولید کننده آهن اسفنجی وارد مدار تولید شد.

مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران در ادامه گفت: متاسفانه بخش مهمی از ظرفیت فولاد کشور به دلایل مختلف از جمله مسائل زیرساختی برق و گاز معطل مانده است و ما باید این سرمایه کشور را به بهینه‌ترین شکل بکار گیریم. هدف از برنامه‌های شرکت ملی فولاد تحت راهبری ایمیدرو رفع گلوگاه‌ها در راستای افزایش استفاده بهینه از ظرفیت‌ها است و باید به استفاده حداکثری از ظرفیت‌ها دست یابیم.

آقاجانلو افزود: شرکت ملی فولاد ایران برای تامین گاز که به پاشنه آشیل تولید فولاد در کشور تبدیل شده است؛ برنامه های متعددی را در ستاد سیاستگذاری صنعت فولاد تعریف کرده است تا هم ظرفیت های جدید و هم قدیم بتواند این مانع را پشت سربگذارند و به توسعه کشور کمک کنند.