۱۲ دی ۱۳۹۸ | 14:42
کد خبر : 1206

زنجیره‌ی اعتماد، کامل می‌شود/ گشایش اعتبار اسنادی داخلی توسط بانک‌پاسارگاد

بانک‌پاسارگاد با گشایش اعتبار اسنادی داخلی، زنجیره‌ی اعتماد را در معاملات تجاری و اقتصادی کامل کرده‌است.
به گزارش روابط‌عمومی بانک‌پاسارگاد، اعتبار اسنادی داخلی، یک ابزار بانکی کارآمد برای تسهیل مبادلات تجاری و نوعی شیوه‌ی پرداخت از طریق سیستم بانکی کشور است. در این روش بانک گشایش‌کننده بنا به درخواست متقاضی (خریدار یا کارفرما) به‌صورت قطعی و برگشت‌ناپذیر متعهد می‌شود که در قبال تحویل کالا یا ارائه‌ی خدمت از سوی ذی‌نفع (فروشنده یا پیمانکار) به متقاضی و ارائه‌ی اسناد آن به بانک تعیین‌شده، وجه آن کالا یا خدمات را در سررسید توافق‌شده به ذی‌نفع پرداخت کند. پرداخت وجه به شرطی صورت خواهد گرفت که ذی‌نفع به تعهدات خود عمل کرده باشد.

بر اساس این خبر، بانک پاسارگاد با ارائه‌ی خدمات گشایش اعتبار اسنادی داخلی، ضمن اعتمادسازی میان طرفین قرارداد، کلیه‌ی شرایط لازم برای انجام معامله بدون ریسک را برای خریداران و فروشندگان داخلی فراهم می‌کند. ‌خریداران با استفاده از این خدمات می‌توانند از مزایایی نظیر تأمین کالا یا مواد اولیه با حداقل نقدینگی، دریافت اعتبار با کارمزد کمتر از تسهیلات و پرداخت وجه به فروشنده بعد از اجرای کامل تعهدات توسط ایشان برخوردار شوند. همچنین فروشندگان نیز ضمن اعتماد به خریداران از دریافت کامل مبلغ قرارداد فروش اطمینان حاصل می‌کنند.

تسهیل مبادلات تجاری، انعطاف‌پذیری با نیاز مشتری، کارمزد گشایش به مراتب کمتر از سود تسهیلات، اطمینان از پرداخت وجه و توجه به کیفیت کالای مورد معامله از مزایای گشایش اعتباراسنادی داخلی است.

شعبه‌های بانک پاسارگاد، مرکز مشاوره و اطلاع‌رسانی به شماره ۸۲۸۹۰ و همچنین سامانه ارتباط با مشتریان در سایت بانک‌پاسارگاد به آدرس www.bpi.ir آماده‌ی ارائه‌ی اطلاعات بیشتر و پاسخگویی به سؤالات هستند.

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ