۰۴ بهمن ۱۴۰۱ | 19:41
کد خبر : 116863

گروه مپنا/

شرکت گروه مپنا هشتمین شرکت برتر ایران شد

سازمان مدیریت صنعتی، رتبه‌بندی سال 1401 شرکت‌های برتر ایران را برای بیست و پنجمین سال متوالی اعلام کرد و بر این اساس، شرکت گروه مپنا، به‌عنوان هجدهمین شرکت برتر ایران انتخاب شد. همچنین شرکت گروه مپنا رتبه نخست گروه شرکت‌های پیمانکاری شرکت‌های برتر ایران را از نظر میزان فروش بر اساس صورت‌های مالی سال 1400 به خود اختصاص داد.

به گزارش برداشت روز، بیست و پنجمین همایش شرکت‌های برتر ایران و رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران (IMI-100)، روز دو‌‎شنبه سوم بهمن ماه ۱۴۰۱ در مرکز همایش­های بین­المللی صدا و سیما برگزار شد و بر اساس نتایج اعلامی‌، تعداد ۱۱ شرکت از شرکت‌های گروه مپنا در مجموع ۵۰۰ شرکت برتر ایران جای گرفتند.

در لیست یکصد شرکت برتر کشور از نظر میزان فروش، شرکت گروه مپنا رتبه هجدهم را با میزان ۵۵.۸۱۳.۸۵۳ میلیارد ریال فروش در سال ۱۴۰۰ به دست آورد.

در این گزارش، شرکت گروه مپنا، رتبه دهم بیشترین دارایی با ۱.۹۸۰.۸۶۰ میلیارد ریال و رتبه نخست میزان فروش در گروه شرکت‌های پیمانکاری را کسب کرد.

همچنین در میان پانصد شرکت برتر، نام چند شرکت‌ دیگر گروه مپنا، شامل شرکت احداث و توسعه نیروگاه‌های سیکل ترکیبی مپنا (توسعه ۲) با رتبه ۱۴۰، شرکت مهندسی و ساخت توربین مپنا (توگا)، با رتبه ۱۴۶، شرکت بهره‌برداری و تعمیراتی مپنا (O&M) با رتبه ۱۵۴، شرکت نیرپارس با رتبه ۱۷۳، شرکت نصب نیرو با رتبه ۱۷۴، شرکت مهندسی و ساخت بویلر و تجهیزات مپنا با رتبه ۱۹۵، شرکت احداث و توسعه نیروگاه‌های مپنا (توسعه ۱) با رتبه ۲۰۶، شرکت مهندسی و ساخت پره توربین مپنا (پرتو) با رتبه ۲۱۱، شرکت واگن پارس مپنا با رتبه ۲۳۷، شرکت مهندسی و ساخت تجهیزات سپاهان مپنا با رتبه ۳۱۵ از نظر میزان فروش / درآمد قرار دارند.