۲۵ دی ۱۴۰۱ | 20:43
کد خبر : 115797

واحد جدید PVC در پتروشیمی بندرامام احداث مي شود:

دعوت از مشتریان و انجمن‌ها برای نیاز سنجی ظرفیت ها و گریدهای مورد نیاز

رئیس مجتمع PVC شرکت پتروشیمی بندرامام از آغاز مطالعات احداث یک واحد جدید PVC در این مجتمع خبر داد.

به گزارش برداشت روز، به نقل از روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس،مهندس باقدم در پنل تخصصی صنعت پتروشیمی و زنجیره ارزش صنعت چرم و کفش در حاشیه نهمین نمایشگاه امپکس گفت: برای تأمین نیاز بازار چه از لحاظ حجم مورد نیاز و چه گرید‌های مورد نیاز بازار داخل، نیازمند اطلاعات دقیق هستیم و با توجه با رویکرد شرکت برای تولید محصولات با ارزش افزوده بالاتر، از انجمن‌ها، مشتریان و مصرف کنندگان داخلی دعوت می‌شود تا نظرات خود را در این باره به شرکت ارائه کنند.
وی با بیان اینکه ظرفیت تولید PVC در کشور ایران، تا پیش از انقلاب ۲۰ هزارتن در سال بوده که اکنون به ۷۵۰ هزار تن در سال رسیده است گفت: تا ۱۰ سال پیش EPVC را از خارج وارد می کردیم و با احساس ضرورت تأسیس یک واحد در داخل کشور، پس از بررسی و هم‌اندیشی با مشتریان و برآورد میزان مصرف سالانه ۲۰ هزار تن کشور، واحد E-PVC پتروشیمی اروند با ظرفیت ۴۰ هزارتن در سال احداث شد.
رئیس مجتمع PVC شرکت پتروشیمی بندرامام افزود: بررسی ها نشان می دهد که نیاز بازار بیش از این میزان است و ضرورت ایجاد ظرفیت‌های جدید احساس می شود .

PVC محصولی ارزشمند در دنیای امروز است سالانه ۸۰ میلیارد دلار تولید ثروت می‌کند و این روند افزایشی است و با توجه به رشد متوسط ۳.۲ درصدی آن پیش بینی می شود حجم بازار تا سال ۲۰۲۸ به ۱۰۲ میلیارد دلار در سال برسد.
۱۵۰ سال از تولد PVC در جهان می‌گذرد و امروز سالانه ۵۵ میلیون تن از این محصول در دنیا تولید می‌شود که ۶۰ درصد مصرف آن در آسیا و اقیانوسیه است و از این میزان، ۹۴ درصد مربوط به S-PVC و ۶ درصد E-PVC است.