۲۳ آذر ۱۴۰۱ | 20:37
کد خبر : 112628

معاون وزیر و رئیس ایدرو در نشست مشترک با شرکت راشین هلیکوپتر روسیه :

تاکید بر بهره گیری از توانمندی ساخت داخل در پروژه ساخت و تامین بالگردهای غیر نظامی

در حاشیه یازدهمین نمایشگاه بین المللی هوایی کیش ، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران ( ایدرو ) و شرکت راشین هلیکوپتر در نشست مشترکی ، همکاری فیمابین در حوزه ساخت و تامین بالگرد های غیرنظامی را بررسی کردند.

به گزارش برداشت روز، معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل سازمان گسترش ونوسازی صنایع ایران در این نشست با اشاره اینکه ایدرو از چند سال گذشته برای رفع نیاز کشور به بالگردهای غیرنظامی در حوزه های مختلف را در دستور کار دارد ، گفت : در پروژه ساخت و تامین بالگردهای سبک غیر نظامی بهره گیری از توانمندی ساخت داخل و انتقال و توسعه تکنولوژی در فرآیند تولید محصول و قطعات به شرکت های دانش بنیان مد نظر است .
علی نبوی با اشاره به تفاهم نامه قبلی منعقده فی مابین ایدرو و راشین هلیکوپتر ،بر سرمایه‌گذاری مشترک در تولید و فروش محصول و قطعات و خدمات پس از فروش ، در این پروژه تاکید کرد.
رئیس ایدرو همچنین با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص پروژه ساخت و تامین بالگردهای غیرنظامی تصریح کرد : در حال حاضر پیگیر تدوین طرح تجاری جهت نهایی کردن قرارداد همکاری مشترک در حوزه هستیم .
نبوی همچنین ابراز امیدواری کرد : با عملیاتی نمودن این قرارداد نیاز کشور به بالگرد های سبک غیر نظامی تامین می شود .
در این جلسه پانشین مدیر فروش هلی کوپتر های غیر نظامی شرکت راشین هلیکوپتر روسیه هم با معرفی بالگرد کاموف تی ۲۶۶ و سایر محصولات این شرکت تصریح کرد : پتانسیل و ظرفیت زیادی برای همکاری با ایدرو وجود دارد .
در این نشست همچنین متن تمدیدیه توافق نامه همکاری ایدرو و شرکت راشین هلی کوپتر روسیه تبادل شد .