۰۲ آذر ۱۴۰۱ | 19:13
کد خبر : 110600

دستاوردهای گروه مپنا در بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق تهران

گروه مپنا در بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق تهران ضمن ارائه دستاوردهای خود در حوزه صنعت برق در غرفه‌ای اختصاصی، یک قرارداد و یک تفاهم‌نامه را نیز با حضور وزیر نیرو امضا کرد.

به گزارش برداشت روز، قرارداد تأمین تجهیزات، نصب، راه‌اندازی دو واحد گازی MGT-70 و احداث نیروگاه نکا به ظرفیت مجموع ۳۲۴ مگاوات، میان مدیران عامل گروه مپنا و شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی به امضا رسید. همچنین تفاهم‌نامه ساخت بار اول روتور توربین GE – F9 نیز میان مدیران عامل شرکت مهندسی و ساخت توربین مپنا (توگا) به نمایندگی از گروه مپنا و شرکت تولید نیروی برق شهید رجایی امضا شد.
نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق تهران، فرصتی برای حضور و نمایشِ توانمندی‌های فعالان صنعت راهبردی برق و گسترش روابط با عموم ذی­نفعان و فعالان داخلی و بین‌المللی محسوب می‌شود و گروه مپنا نیز با اختصاص غرفه‌ای وسیع در سالن خلیج فارس با رویکرد عرضه محصولات و خدمات حضور یافته است و نمایندگانی از حوزه‌های احداث نیروگاه‌های حرارتی و تجدیدپذیر، سرمایه‌گذاری طرح‌های نیروگاهی، تولید تجهیزات اصلی نیروگاه، خدمات تعمیر و نگهداری انواع نیروگاه‌ها، بازرگانی و نیز مدیریت ارتباطات و بازار گروه حضور دارد. همچنین مپنا با اختصاص غرفه‌ای در محوطه باز، به ارائه محصولات و خدمات خود در حوزه‌های انرژی، هوشمندسازی و برقی سازی می‌پردازد.
اطلاع‌رسانی دربارۀ آخرین فناوری‌ها، توجه ویژه به بازطراحی نیروگاه‌های جدید، معرفی قابلیت­های نوین در عرصۀ بهره­برداری از انرژی‌های تجدیدپذیر، بررسی توسعۀ نیروگاه‌های خصوصی و شناسایی فرصت­های موجود در بازارهای داخلی و منطقه‌ای از مهم‌ترین موضوعات مطرح در این نمایشگاه است.
شایان ذکر است بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق تهران، بیست و نهم آبان تا دوم آذر در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.