۱۸ آبان ۱۴۰۱ | 19:34
کد خبر : 109171

تمدید قرارداد صادرات گاز ایران به عراق در دستور کار

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران از آغاز مذاکرات ایران با عراق درباره تداوم صادرات گاز به این کشور خبر داد.

به گزارش برداشت روز، به نقل از شرکت ملی گاز ایران، مجید چگنی با حضور در برنامه «صف اول» شبکه یک سیما در بخشی از سخنان خود، درباره عملکرد این شرکت در حوزه صادرات گاز، با بیان اینکه دولت سیزدهم از بدو تشکیل، در حوزه دیپلماسی انرژی به‌ویژه در حوزه گاز، بسیار فعال عمل کرده است، گفت: در حوزه صادرات گاز به عراق، تمدید قراردادها برای صادرات به این کشور، در دستور کار است.

وی ادامه داد: مذاکرات ما با عراق در زمینه تداوم صادرات گاز به این کشور آغاز شده، ضمن آن‌که زمان نخستین قرارداد صادرات ما که به بغداد است، سال آینده به اتمام می‌رسد، نخستین بخش مذاکرات هم به این قرارداد اختصاص دارد.

معاون وزیر نفت در امور گاز همچنین با بیان این‌که، طرف عراقی متقاضی تمدید قرارداد صادرات گاز است و ما هم در این زمینه، نظر مثبتی داریم، تصریح کرد: سال آینده قرارداد صادرات گاز ما با بصره هم پایان می‌یابد که مذاکرات در این زمینه نیز در دستور کار است.

چگنی با اشاره به توسعه روابط در حوزه انرژی با کشورهای همسایه، تأکید کرد: عراق به انرژی به‌ویژه گاز نیاز دارد و ما در صدد هستیم با تمدید قرارداد با این کشور، این نیاز را برطرف کنیم.

پیشتر خبرگزاری مهر از آغاز مذاکرات با طرف عراقی به منظور تمدید قرارداد صادرات گاز به این کشور خبرداده بود.

اخیراً در فضای مجازی خبری منتشر شده بود که عراقی‌ها دیگر خواستار واردات گاز از ایران نیستند.