۱۷ آبان ۱۴۰۱ | 21:25
کد خبر : 109077

تیم پرستاره بیمه تعاون رقیب جدی مدافع عنوان قهرمانی/

آغاز فصل جدید سوپر لیگ کاراته با قدرت‌نمایی بیمه تعاون

زنگ آغاز سوپر لیگ کاراته باشگاه های کشور با حضور شش تیم به صدا درآمد و تیم‌های دانشگاه آزاد و بیمه تعاون با کسب دو پیروزی در صدر جدول قرار گرفتند.

به گزارش برداشت روز، هفدهمین دوره مسابقات سوپرلیگ کاراته با حضور شش تیم آوای رزم، دانشگاه آزاد اسلامی، «کان ذن ریو»، بیمه تعاون، پاس فراجا و رعد پدافند هوایی ارتش در سالن شهید افراسیابی تهران آغاز شد و دو تیم مدعی دانشگاه آزاد و بیمه تعاون که بیشترین ملی پوش را در ترکیب دارند با برتری مقابل رقبا حساب خود را از سایر تیم‌ها جدا کردند و خود به عنوان جدی ترین مدعیان قهرمانی معرفی کردند.

در این مسابقات، بیمه تعاون تیم مدعی این فصل است که بعد از چند سال دوری با تلاش‌های ابراهیم نوروزی، یک بار دیگر پا به عرصه لیگ گذاشته است. حضور حسن روحانی، از قهرمانان پر افتخار اسبق و نیز مربی تیم ملی به عنوان سرمربی و جذب ملی پوشانی چون بهمن عسگری (دارنده نشان طلای مسابقات جهانی ۲۰۱۸)، سجاد گنج زاده (دارنده نشان طلای المپیک توکیو)، علی اصغر آسیابری (دارنده نشان برنز مسابقات جهانی ۲۰۱۶)، کیوان بابان (دارنده نشان نقره مسابقات آسیایی ۲۰۲۱)، صالح اباذری، مهدی خدابخشی، مرتضی نعمتی و محمدرضا گیلانپور و قهرمانانی نظبر «محسن صفرنژاد (دارنده نشان طلای مسابقات آسیایی ۲۰۲۱)، علیرضا حیدری (دارنده نشان طلای مسابقات جهانی ۲۰۲۲)، بهنام دهقان زاده، محمد قاسمی و طاها عبداللهی» باعث شده تا این تیم تهدیدی جدی برای دانشگاه آزاد مدافع عنوان قهرمانی باشد. تقابل روحانی و احمد صافی (سرمربی اسبق تیم ملی کره جنوبی و سرمربی کنونی تیم دانشگاه آزاد) برای رسیدن به جام قهرمانی به جذابیت های این مسابقات افزوده است.

این تیم در رقابت‌های هفته نخست مسابقات سوپرلیگ موفق شد ابتدا با نتیجه ۲۵ بر ۳ از سد تیم «کان‌ذن‌ریو» عبور کرده و در ادامه نیز با نتیجه ۱۸ بر ۸ مقابل «رعد پدافند هوایی ارتش» یکی از تیم‌های مدعی این فصل سوپرلیگ کاراته به برتری برسد تا با کسب ۶ امتیاز به صورت مشترک با تیم دانشگاه آزاد و تنها با ۳ امتیاز تفاضل انفرادی در صدر قرار بگیرد.

پیروزی قدرتمند در رقابت های کاتا

تیم بیمه تعاون همچنین در رقابت های کاتا نیز در بخش انفرادی با «مهدی رضایی» و در بخش تیمی با «سهند اسلامی، مهدی حق نظری و صدرا شیدزی» با دو تیم «رعد پدافند هوایی ارتش» و «کان ذن ریو» به رقابت پرداخت که در هر دو مسابقه موفق به پیروزی شد.

بر این اساس، نماینده بیمه تعاون در بخش انفرادی برابر «سیروس خالقی» نماینده تیم «رعد پدافند هوایی ارتش» با امتیاز ۲۳/۰۸ و برابر «امیرحسین اسماعیل زاده» نماینده تیم «کان ذن ریو» با امتیاز ۲۲/۳۶ موفق به پیروزی شد.

همچنین کاراته کاهای بیمه تعاون در رقابت های تیمی نیز به ترتیب امتیازهای ۲۳/۵۸ و ۲۳/۰۲ را برابر تیم های «رعد پدافند هوایی ارتش» و «کان ذن ریو» کسب کرده و پیروز شدند.

نتایج کامل هفته اول این مسابقات به شرح زیر است:

آوای رزم ۱ – ۲۶ دانشگاه آزاد اسلامی

بیمه تعاون ۲۵ – ۳ کان ذن ریو

پاس فراجا ۱۷ – ۱۰ رعد پدافند هوایی ارتش

بیمه تعاون ۱۸ – ۸ رعد پدافند هوایی ارتش

دانشگاه آزاد اسلامی ۱۹ – ۹ کان ذن ریو

جدول رده بندی سوپر لیگ آقایان تا پایان هفته اول:

۱٫ تیم دانشگاه آزاد اسلامی با ۶ امتیاز تیمی و ۴۵ امتیاز انفرادی

۲٫ تیم بیمه تعاون با ۶ امتیاز تیمی و ۴۳ امتیاز انفرادی

۳٫ تیم پاس فراجا با ۳ امتیاز تیمی و ۱۷ امتیاز انفرادی

۴٫ رعد پدافند هوایی ارتش با صفر امتیاز تیمی و ۱۸ امتیاز انفرادی

۵٫ تیم کان ذن ریو با صفر امتیاز تیمی و ۱۲ امتیاز انفرادی

۶٫ تیم آوای رزم با صفر امتیاز تیمی و یک امتیاز انفرادی