۱۵ آبان ۱۴۰۱ | 19:59
کد خبر : 108695

با حضور رئیس اتاق اصناف ایران بررسی شد؛

ظرفیت همکاری مترو با تشکل‌های صنفی در برگزاری نمایشگاه‌ صنفی

قاسم نوده فراهانی، رئیس اتاق اصناف ایران با حامد عباسی نامی، سرپرست شرکت بهره برداری مترو تهران دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش برداشت روز، در این نشست که با حضور عضو هیات رئیسه اتاق اصناف تهران و رئیس اتحادیه فناوران‌ رایانه تهران، محمد خادم منصوری، رئیس اتحادیه فروشندگان دوچرخه، موتورسیکلت و لوازم یدکی تهران، کرمی نائب رئیس اتحادیه لوازم ورزشی تهران و مرتضی حق‌پرست، رئیس پیشین اتحادیه فروشندگان لوازم ورزشی تهران برگزار شد، در خصوص تعامل تشکل‌های صنفی با مترو در راستای برگزاری نمایشگاه‌های صنفی، تبادل نظر شد.

رئیس اتاق اصناف ایران در این باره گفت: در نظر داریم از فضایی که مترو در اختیار دارد، برای راه اندازی نمایشگاه‌های صنفی، به صورت کوتاه مدت، برای صنوف مختلف و به صورت چرخشی استفاده کنیم.

قاسم نوده فراهانی بیان کرد: در حال حاضر فضای تجاری مترو در اختیار افرادی است که پروانه کسب ندارند و همین امر موجب شده است تا کالاهای بی کیفیت با قیمت های بالا به دست مصرف‌کننده برسد. این در حالی است که مصرف‌کننده متضرر هیچ جایی برای احقاق حق خود ندارد و متروی تهران نمی‌تواند به طور تخصصی بر کیفیت و قیمت کالاها نظارت داشته باشد. لازم است تا این نظارت به اتحادیه‌ها واگذار شود تا حقوق مصرف کننده رعایت شود.

وی افزود: برای این منظور پیشنهاد داده‌ایم فضای تجاری مترو در اختیار آن دسته از افرادی قرار گیرد که پروانه کسب دارند.

فراهانی اظهار کرد: به منظور حمایت بیشتر از مصرف کنندگان، در نظر داریم این غرفه ها در اختیار تولیدکنندگان و واردکنندگان قرار گیرد تا به صورت مستقیم به دست مصرف کننده رسیده و مشمول کاهش هزینه شود.

رئیس اتاق اصناف ایران گفت: این طرح برای صنوف دوچرخه، لوازم ورزشی و فناوران رایانه بررسی می شود و چنانچه اجرای پایلوت آن در تهران نتایج مثبتی داشته باشد می‌توانیم در شهرستان‌هایی که مترو دارند نیز از این تجربه استفاده کنیم.

حامد عباسی نامی، سرپرست شرکت بهره‌برداری مترو تهران نیز در این دیدار بر ظرفیت‌های مترو برای برگزاری نمایشگاه‌های صنفی و تبلیغات آن تاکید کرد.

عباسی نامی گفت: در حال حاضر متروی تهران دارای ۱۴۴ ایستگاه فعال در ۷خط است که از ساعت ۶:۳۰ الی ۲۲:۳۰ فعالیت دارند. متروی تهران به طور متوسط روزانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جابجایی دارد و این ظرفیت وجود دارد که در برخی از ایستگاه های معین و پر تردد، به طور چرخشی و دوره ای نمایشگاه برای صنوف مختلف دایر شود.

سرپرست شرکت بهره‌برداری مترو تهران گفت: این طرح در راستای شاداب‌سازی شهر هم زمان با برگزاری جام جهانی در وهله اول با فروش لوازم وزرشی دوچرخه به مدت حدود یک ماه انجام خواهد شد.

گفتنی است، اهمیت اجرای این طرح برای اصناف در منضبط کردن صنوف و صدور پروانه کسب برای واحدهای صنفی خواهد بود.

پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران