۰۳ آبان ۱۴۰۱ | 14:10
کد خبر : 107515

معاون برنامه‌ریزی، مالی و پشتیبانی سازمان تأمین‌اجتماعی خبر داد:

پرداخت ۳۰ هزار میلیارد ریال از مطالبات داروخانه‌ها و مراکز درمانی طرف قرارداد تأمین‌اجتماعی

معاون برنامه‌ریزی، مالی و پشتیبانی سازمان تأمین‌اجتماعی از پرداخت بخشی از مطالبات داروخانه‌ها و مراکز درمانی دولتی و خصوصی طرف قرارداد این سازمان در هفته جاری و استمرار این فرایند تا تسویه بخش قابل‌توجهی از مطالبات این مراکز خبر داد و گفت: در اولین مرحله از پرداختی‌ها امروز و فردا بیش از 30 هزار میلیارد ریال از مطالبات داروخانه‌ها و مراکز درمانی طرف قرارداد پرداخت خواهد شد. در هفته پیش‌رو نیز با همکاری و مساعدت دولت و مجلس محترم در زمینه پرداخت مطالبات سازمان تأمین‌اجتماعی، فرایند پرداخت مطالبات تا تسویه بخش قابل‌توجهی از مطالبات مراکز درمانی ادامه پیدا خواهد کرد.

به گزارش برداشت روز، به نقل از روابط‌عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، جمیل حق‌پرست معاون برنامه‌ریزی، مالی و پشتیبانی این سازمان گفت: خدمات درمانی سازمان تأمین‌اجتماعی برای بیمه‌شدگان و بازنشستگان در دو بخش درمان مستقیم در مراکز درمانی ملکی سازمان و نیز درمان غیرمستقیم در قالب خرید خدمت از مراکز ارائه خدمات سلامت در بخش دولتی و خصوصی تأمین و ارائه می‌شود که در بخش طرف قرارداد، سازمان تأمین‌اجتماعی به‌عنوان نخستین و عمده‌ترین خریدار خدمات درمانی در کشور با بالغ بر ۵۰ هزار پزشک و مرکز درمانی، دارویی و تشخیصی در سراسر کشور همکاری دارد.

 

حق‌پرست با قدردانی از تمامی پزشکان و مراکز طرف قرارداد این سازمان افزود: پرداخت بموقع مطالبات مراکز طرف قرارداد همواره از اولویت‌های سازمان تأمین‌اجتماعی است و علی‌رغم افزایش قابل‌توجه هزینه‌های سازمان که تنها پس از اجرای افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان سایر سطوح، ماهانه ۲۶۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته، در هفته جاری پرداخت بخش دیگری از مطالبات مراکز درمانی اعم از دولتی و خصوصی را آغاز کردیم.

 

معاون برنامه‌ریزی، مالی و پشتیبانی سازمان تأمین‌اجتماعی افزود: در اولین مرحله از پرداختی‌ها امروز و فردا بیش از ۳۰ هزار میلیارد ریال از مطالبات داروخانه‌ها و مراکز درمانی طرف قرارداد پرداخت خواهد شد. در هفته پیش‌رو نیز با همکاری و مساعدت دولت و مجلس محترم در زمینه پرداخت مطالبات سازمان تأمین‌اجتماعی، فرایند پرداخت مطالبات تا تسویه بخش قابل‌توجهی از مطالبات مراکز درمانی ادامه پیدا خواهد کرد.