۱۹ شهریور ۱۴۰۱ | 20:26
کد خبر : 103875

شرکت فجر انرژی/

خداحافظی ایستگاه گاز فجر انرژی با تعویض مکرر فیلترها

با نصب اسکرابرهای ایستگاه گاز شرکت فجر انرژی خلیج فارس که با تکیه بر توان داخلی تولید و نصب شده اند، فیلتراسیون گاز به صورت خودکار انجام و دیگر نیاز به تعویض فیلترها به صورت دوره ای و مکرر نخواهد بود.

به گزارش برداشت روز، عملیات نصب ۴ عدد فیلترهای ایستگاه گاز (scruber filter) که شامل دو عدد اسکرابر کانونشنال و دو عدد اسکرابر سایکلون بوده در ایستگاه گاز واحد پساب ناحیه ۱ فجر آغاز شد.

اسکرابرهای نصب شده در این واحد وظیفه فیلتراسیون گاز ورودی به ایستگاه فجر و جداسازی دوده ها و ذرات معلق را برعهده دارد؛ این اسکرابرها قادرند تا ذرات معلق را با اندازه ۵ میکرون، را جداسازی و فیلتر کنند.

با نصب این اسکرابرها فیلتراسیون گاز به صورت خودکار انجام خواهد شد و دیگر نیاز به تعویض فیلترها به صورت دوره ای نخواهد بود.

پروژه نصب اسکرابرها که شامل طراحی، ساخت و نصب می شود با همکاری واحد های خدمات فنی، بهره برداری، hse و تعمیرات بوده و ساخت آن توسط سازنده داخلی انجام شده است. قرار است در ادامه این عملیات اجرایی ، مسیر موقت ایستگاه، نصب ولوهای ایزوله و لاین کشی های اصلی برای راه اندازی اسکرابرها نیز توسط یک شرکت ایرانی در حال انجام است.

نصب این فیلترها اکنون به پایان رسیده و تا دی ماه سال جاری این اسکرابرها راه اندازی خواهند شد. لازم به ذکر است که نصب این تجهیزات در راستای پایداری تولید مجتمع فجر و شرکت های همجوار بوده است.

همچنین پیش از این نیز عملیات انشعاب گیری زنده از خط گاز فجر به صورت هات تب و با دقت بالا برای نصب و راه اندازی اسکرابر ها انجام شده بود.

 

روابط عمومی شرکت فجر انرژی