۱۴ شهریور ۱۴۰۱ | 14:49
کد خبر : 103130

امیرحسین حیات الغیبی: ​ارزشمندترین سرمایه های هر کشور نیروی جوان آن است

نخبه جوان لرستانی امیرحسین حیات الغیبی که توانست نشان برتر خلاق از دانشگاه امیرکبیر را دریافت کند گفت و گویی با خبرگزاری ایلنا داشته است که در ادامه می خوانید.

لطفا خودتان را معرفی کنید

با سلام، امیرحسین حیات الغیبی متولد ۱۰ اردیبهشت ۱۳۸۱ دانشجوی رشته مکانیک پرواز و طراحی سازه های هوایی و هوا صنعت هستم.

هدفتان از ورود به این رشته چه بود و دنبال چه دست آوردی هستید؟

هدفی که در ذهن دارم این است بتوانم طراحی و ساخت سیستم ها و بالگردهای هوایی پیشرفته در قالب سوخت های بسیار ساده اما کاربردی را عملی کنم و به همین دلیل و موارد مرتبط با این موضوع وارد این رشته شدم.

پس با علاقه و هدف رشته ات را انتخاب کردی؟

از کودکی به رشته ریاضی بسیار علاقه مند بودم و از دیدگاه بنده ریاضی عامل اصلی موفقیت من بوده است، بسیار علاقه مند بودم که ریاضیات کاربردی بخوانم و خدا را شکر به هدفم رسیدم و چه بهتر دانشگاه امیرکبیر محلی برای گذراندن و پیشرفت در این زمینه باشد.

نشان خود را در چه رشته ای و چگونه دریافت کردی؟

اوایل شهریور امسال توانستم نشان خلاق برتر در زمینه های طراحی سیستم های هوایی و برد سنج بالگردهای هوایی و موتورهای هوایی پیشران را از دانشگاه امیرکبیر دریافت کنم.

مسابقات و تورنومنت هایی وجود دارد که قصد شرکت در آن را داشته باشی؟

بله، قرار است مسابقات بین المللی ۲۰۲۲ لندن در رشته طراحی سازه اواخر شهریور یا مهر برگزار شود که ان شاء الله در آن شرکت خواهم کرد.

مشوق ها و حامیان تو در این مسیر چه کسانی بودند؟

ابتدا خدای بزرگ که هوای تمامی بندگان خودش را دارد و قطعا از حامیان من بوده که توانستم مسیر را تا به اینجا طی کنم سپس مادرم و دوستان عزیزم که در این مسیر صبورانه در کنارم بودن و با تشویق ها و حمایت هایشان انگیزه بیشتری برای ادامه به من دادند.

شندیدیم که در زمان آزاد و فراغت هم به کار و فعالیت مشغولی، این موضوع صحت دارد؟

اوقات فراغت من با دوستان صمیمی ام سپری میشود که بسیار در کنارم بودن و بهترین مشوق های من بوده و هستند در بین آن ها میتوانم از امیر حسین قلی پور و علیرضا ططرپور نام ببرم که حتی در زمان های آزاد و غرافت من را به تمرکز روی کار و علاقه ام تشویق میکنند.

خواسته یا صحبتی با مسئولین داری؟

یکی از ارزشمندترین سرمایه های هر کشور نیروی جوان آن خصوصا جوانان نخبه هستند و از مسئولین خواهشمندم که در مسیر شغلی و اهدافی که این جوانان در سردارند یاری دهنده باشند و همچنین برای اهداف این جوانان تسهیلاتی را در نظر بگیرند.