۰۹ شهریور ۱۴۰۱ | 20:35
کد خبر : 102700

مدیرعامل شركت شبكه صرافی صنعت و معدن:

شبکه صرافی صنعت و معدن برای تأمین و تحویل ارز موردنیاز اربعین آمادگی دارد

مدیرعامل شرکت شبکه صرافی صنعت و معدن اعلام داشت: امکان تامین و تحویل ارز مورد نیاز اربعین در محل شعبه این صرافی فراهم شده است.

به گزارش برداشت روز، به نقل از روابط عمومی بانک صنعت و معدن، مرتضی فخاری که در جلسه شورای هماهنگی روابط عمومی بانک و شرکت های زیرمجموعه سخن میگفت، اظهار کرد: بر اساس بخشنامه بانک مرکزی ج.ا.ا هر شخص حقیقی بالای ۱۸ سال امکان خرید ارز را در سرفصل توافقی یا مسافرتی همچون ارز حاصل از صادرات (توافقی) تا سقف ۲۰۰۰ یورو یا معادل آن به دلار (با ارائه مدارک لازم)، ارز زیارتی اربعین پس از ثبت نام در سامانه سماح تا سقف ۱۰۰ یورو یا معادل آن به دلار، ارز مسافرتی برای کشورهای با ویزا (هوایی) تا سقف ۵۰۰ یورو یا معادل آن به دلار، ارز مسافرتی برای کشورهای بدون ویزا (هوایی، ریلی، زمینی، دریایی) تا سقف ۳۰۰ یورو یا معادل آن به دلار، ارز دانشجویی تا سقف ۶۰۰۰ یورو یا معادل آن به دلار را دارا است.

وی افزود: همکاران متقاضی دریافت ارز مسافرتی می‌توانند ۴۸ ساعت قبل از پرواز با در دست داشتن مدارک مورد نیاز شامل اصل و کپی بلیط به کشور مقصد به همراه مهر آژانس مسافرتی، اصل و کپی گذرنامه و ویزا در صورت وجود، اصل و کپی کارت ملی (درصورت قدیمی بودن کارت ملی، اصل شناسنامه به همراه کارت ملی و رسید پستی تغییر کارت ملی)، خط موبایلی که به نام فرد متقاضی باشد، اصل و کپی رسید واریزی مبلغ عوارض خروج از کشور، کدپستی ۱۰ رقمی و نشانی کامل و کارت بانکی به نام متقاضی به شعبه صرافی مراجعه و اقدام به دریافت ارز کنند.

فخاری یادآور شد: افراد سالانه تنها در یک سرفصل می توانند اقدام به خرید ارز کنند (به جز سرفصل ارز زیارتی اربعین)، اصل پاسپورت بایستی در شعبه به رویت برسد و از همکاران از دریافت تصویر پاسپورت معذور بوده و حضور فرد متقاضی جهت احراز هویت در شعبه الزامی است.

وی تاکید کرد: لازم است با توجه به لزوم تامین ارز توسط شعبه، متقاضیان یک هفته قبل از سفر، برای رزرو ارز با شماره ۸۸۷۷۷۰۳۱ الی ۳۲ تماس حاصل کنند.

در این جلسه که با حضور محمد حسن ترابی مدیر روابط عمومی و امور مشتریان بانک صنعت و معدن و نمایندگانی از روابط عمومی های شرکت های تابعه این بانک برگزار شد، موضوعات مرتبط مورد بحث و بررسی قرار گرفت و حاضرین به بیان دیدگاه ها ونقطه نظرات خود پرداختند.