۰۸ شهریور ۱۴۰۱ | 21:23
کد خبر : 102568

تحت عنوان " مجموعه راهنمای آیین نامه ها، قوانین و بخشنامه های بیمه"/

نسخه جدید مجموعه شش جلدی “مراقب بیمه” منتشر شد

چاپ سوم مجموعه شش جلدی "مراقب بیمه" تحت عنوان " مجموعه راهنمای آیین نامه ها، قوانین و بخشنامه های بیمه" از سوی معاونت نظارت بیمه مرکزی منتشر شد.

به گزارش برداشت روز، با عنایت به این‌که اغلب کتاب‌های قوانین و مقررات بیمه موجود به دلیل سرعت تصویب و اصلاح مقررات مصوب شورای‌عالی بیمه فاقد آخرین مصوبات هستند و تشخیص موارد ناسخ و منسوخ مقررات نیز دشوار است، بر این اساس، ویرایش جدید کتابچه‌ تخصصی «مراقب بیمه» تهیه و منتشر شده است.

چهار جلد از این مجموعه با رویکرد تخصصی برای استفاده مدیران و کارشناسان فنی رشته‌های بیمه‌های اموال، اشخاص، بیمه‌های مسئولیت و خودرو و سایر فعالان و علاقه‌مندان به حوزه‌های فنّی بیمه تهیه شده است.

همچنین یک جلد به مقررات «شرکت‌های بیمه و واسطه‌های بیمه» اختصاص یافته تا مورد استفاده مدیران و کارکنان امور شعب و نمایندگان شرکت‌های بیمه و شبکه خدمات بیمه‌ای و سایر علاقه‌مندان به حوزه مربوطه قرار ‌گیرد و جلد دیگر نیز به مقررات «عملیات مالی و بیمه اتکایی» اختصاص یافته تا توسط مدیران و کارشناسان مالی، اتکایی و سرمایه‌گذاری موسسات بیمه و فعالان و علاقه‌مندان این حوزه مورد استفاده قرارگیرد.

لازم به یادآوری است؛ مجموعه «مراقب بیمه» یکی از منابع مورد استفاده در احراز صلاحیت مدیران کلیدی و عملیاتی موسسات بیمه محسوب می‌شود.

شایان ذکر است، این مجموعه به صورت کتاب الکترونیکی نیز در پایگاه اطلاع‌رسانی بیمه مرکزی به آدرس ذیل در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

در پایان لازم به ذکر است، با توجه به درخواست کارکنان شرکت‌های بیمه، نمایندگان، کارگزاران، اکچوئران، ارزیابان خسارت بیمه‌ای و سایر متقاضیان، امکان تهیه این مجموعه از پژوهشکده بیمه نیز فراهم شده است.

برای رویت کتاب اینجا کلیک نمائید.

 

اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی