۰۶ شهریور ۱۴۰۱ | 20:27
کد خبر : 102153

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان:

ظرفیت بندر تخصصی مواد معدنی و پتروشیمی کشور به ۴٫۵ میلیون تن می رسد

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان گفت: ظرفیت تخلیه و بارگیری بزرگترین بندر تخصصی صنایع معدنی و پتروشیمی کشور به 4.5 میلیون تن در سال رسید.

به گزارش برداشت روز، سید علی اصغر علامه ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن هفته‌ دولت و گرامیداشت یاد و خاطره‌ شهیدان باهنر و رجایی بیان داشت: هفته دولت فرصتی برای ارایه دستاوردهای دولت مردان در راستای خدمات رسانی به مردم و محرومیت زدایی در مناطق محروم است.

به گفته وی. در این سال ها کوشش شد تا در شهرستان پارسیان غربی ترین نقطه از استان هرمزگان ظرفیت های صنعتی و نفتی به یک فرصت در راستای محرومیت زدایی تبدیل شود.

علامه خاطرنشان کرد: در این راستا ظرفیت بندری مناسبی در شهرستان پارسیان وجود داشت که با سرمایه گذاری سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ( ایمیدرو) بندری با ظرفیت تخلیه و بارگیری ۴۰ میلیون تن مواد اولیه و محصولات تولیدی در افق بلند مدت با هدف واردات مواد اولیه و صادرات محصولات تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان و مناطق ویژه همجوار در استانهای بوشهر، فارس و سایر نقاط کشور فراهم شود.

وی با بیان اینکه اسکله شماره پنج بندر پارسیان سال ۱۳۹۹ مورد بهره برداری قرار گرفت، بیان داشت: اسکله شماره پنج با هدف تخلیه و بارگیری مواد اولیه آلومینیوم جنوب مورد بهره برداری قرار گرفت. ظرفیت این اسکله ۱٫۲ میلیون تن مواد فله است.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان با تاکید بر اینکه احداث پروژه بندر در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان یک طرح ملی است، تصریح کرد: اسکله های شماره هفت و هشت این بندر با ظرفیت تخلیه و بارگیری ۳ میلیون تن کالا آماده بهره برداری است که ان شالله شاهد افتتاح رسمی این پروژه خواهیم بود.

وی اعتبار احداث اسکله های هفت و هشت را ۳۰ میلیون یورو عنوان کرد.

 

روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان