۲۰ بهمن ۱۳۹۹ | 20:47
کد خبر : 40263

مدیر کل گمرکات استان اصفهان مطرح کرد

فولاد مبارکه حجم بالایی از مبادلات گمرکی را به خود اختصاص داد

فولاد مبارکه جزو شرکت های قدیمی بوده که به عنوان شرکت فعال حوزه اقتصادی شناخته می شود و از جمله مراکز اقتصادی منحصر به فرد کشور است.

به گزارش برداشت روز، رسول کوهستانی مدیر کل گمرکات استان اصفهان به اتفاق هیات همراه، روز یکشنبه ۱۹ بهمن ماه با حضور در شرکت فولاد مبارکه و جلسه مشترک با حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل این شرکت، به بحث و گفتگو در خصوص همکاری های دوطرفه و تسهیل فرایندهای موجود پرداخت.

در این جلسه که با حضور معاونین خرید، اقتصادی و مالی و تکنولوژی فولاد مبارکه ادامه داشت، تسریع صدور ضمانت نامه های بانکی ، تجهیز انبارهای فولاد مبارکه در گمرک اصفهان و اتخاذ تدابیری جهت استفاده بهینه از فضای انبارهای موجود و ایجاد انبار جدید  مطرح و تصمیماتی اتخاذ گردید.

مدیر کل گمرکات استان اصفهان با اشاره به حجم بالای تبادل کالا و تجهیزات فولاد مبارکه از طریق گمرک خاطرنشان کرد: فولاد مبارکه جزو شرکت های قدیمی بوده که به عنوان شرکت فعال حوزه اقتصادی شناخته می شود و از جمله مراکز اقتصادی منحصر به فرد کشور است که با توجه به برخورداری از مزیت های گمرکی از گمرک اختصاصی بهره مند و در ساختار گمرک کشور  چارت سازمانی مصوب برای آن وجود دارد.

نکته حائز اهمیت آن است که این امکان به جز این شرکت و ذوب آهن اصفهان، در هیچ یک از نقاط دیگر کشور وجود ندارد.
وی در ادامه  اختصاص گمرک اختصاصی را به دلیل حجم بالای واردات و صادرات و با هدف  کاهش هزینه های این دو شرکت برشمرد.

در پایان این جلسه عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه با اهدای لوح تقدیر به مدیر کل گمرکات استان اصفهان ضمن تبریک روز جهانی گمرک، از همکاری های صمیمانه و مجدانه گمرک اصفهان تقدیر کرد./ فولاد مبارکه اصفهان