۱۲ بهمن ۱۳۹۹ | 16:43
کد خبر : 38981

توسط بیمه آرمان صورت گرفت:

صدور مکانیزه بیمه نامه های مسافرتی برای اتباع خارجی ( INEX )”

به گزارش برداشت روز- کامبیز پیکارجو مدیرعامل شرکت بیمه آرمان این طرح را یک پروژه ملی  وصدوربیمه نامه کاملا مکانیزه را منحصر به فردخواند

 

در نشستی خبری که در اولین روز از دهه فجر، با رعایت پروتکل های بهداشتی و الزامات ستاد ملی مبارزه با کرونا با تعدادی از خبرنگاران بصورت حضوری و آنلاین برگزارگردید

از پروژه ملی بیمه آرمان با عنوان “دستگاه مکانیزه صدور بیمه نامه های مسافرتی برای اتباع خارجی( INEX )” رونمایی شد.

پیکارجواظهار کرد: بیمه آرمان با تحقیق و‌ مطالعه فراوان و به کارگیری نیروهای مجرب و متخصص توانست دستگاهی با قابلیت دریافت و شناسایی ارز و‌ چاپ بیمه نامه طراحی کرده و پروژه ملی تحت عنوان صدور مکانیزه بیمه نامه مسافرتی اتباع خارجی متقاضی ورود به کشور با نام تجاری INEX را ارائه کند..

پیکارجو ضمن بیان اینکه اجرای این طرح مشمول تمام مرزهای زمینی، هوایی و … خواهد شد، بیان داشت: این پروژه ملی سرعت و دقت کار را بالا برده و تخلفات و خطاها را به حداقل رسانده و سرعت صدور بیمه نامه را افزایش می دهد.

در ادامه حمیدرضا امیرحسنخانی معاون اجرایی شرکت بیمه آرمان، اظهارکرد:

با بروزبرخی  تخلف ها در مرزهای ورودی کشور از جمله  عدم اعتبار بیمه نامه صادره توسط برخی از نمایندگی ها و نرخ وپرداخت مابقی وجه به اتباع خارجی اشاره کرد و افزود: کمیته ساماندهی بیمه مرکزی جلسه ای تشکیل داد که تمام شرکت های بیمه ای هم حضور داشتند و ۲ تا ۳ پیشنهاد در این خصوص مطرح شد .

 

عضوهیات مدیره شرکت بیمه آرمان، افزود: یکی از پیشنهادات این بود که با استقرار صندوق با یک کاربر درزمان ورود اتباع ، آنها را در ابتدای ورودی مرز بیمه کنند و مبلغ را هم به صندوقدار پرداخت کنند اما به دلایل مختلف  این کار ممکن نشد.

امیرحسنخانی ادامه داد:دریافت وجه از اتباع خارجی باید مکانیزه باشد وبرای همین یک دستگاه “کش اکسپتور” ایجاد شدکه اتباع خارجی بتوانند مبلغ پولی که می خواهند با ارزهای مختلف و ارز بومی خود پرداخت کنند و دستگاه کش اکسپتور پس از دریافت مبلغ به آنها بیمه نامه پرداخت کند و مابقی پول نیز به صورت کارت هدیه در اختیار اتباع قرار بگیرد.

 

وی، به موضوع جلوگیری از خروج ارز و استفاده از پول پرداختی اتباع خارجی به دستگاه کش اکسپتور اشاره کرد و گفت: این موضوع را باید به فرصت تبدیل کنیم و مابقی مبلغ را به صورت ریال و کارت هدیه در اختیار آنها قرار دهیم.

 

معاون اجرایی شرکت بیمه آرمان، بیان کرد: پروژه اینکس و دستگاه کش اکسپتور با حمایت بیمه مرکزی و نهادهای به نتیجه رسید و اجرایی شد

وی افزود: در حال حاضر ۴۰ دستگاه در ۵مرز جلفا، بیله سوار، آستارا، نوردوز، فرودگاه امام خمینی(ره) در کشور اجرایی و به صورت پایلوت نصب شده که بعد از گذراندن بحران کرونا و بازشدن مرزها این دستگاه ها به صورت عملیاتی وارد فاز اجرایی خواهند شد و بیمه نامه اتباع به صورت مکانیزه صادر خواهد شد. امیرحسنخانی به دغدغه سایر شرکت های بیمه ای و سندیکای بیمه گران از سهم سایر شرکت های بیمه از پرتفوی اتباع خارجی اشاره کرد و توضیح داد: در جلسه ای که داشتیم قرار شد این کار به صورت کنسرسیوم انجام شود  و بیمه های دیگر هم در این کار سهیم باشند.

مبلغ سرمایه گذاری این پروژه جمعا ۴۰میلیارد تومان بوده است که باعث ارز آوری و ساماندهی بیمه اتباع و ارتقا صنعت بیمه خواهد شد.

 

 

این دستگاه به زبان های زنده دنیا با قابلیت دریافت ارزهای بین المللی آماده ارائه خدمت است و بدون ورود اطلاعات و تعویض پول کشور مبدا امکان ارائه بیمه نامه برخط، با کد رهگیری بیمه مرکزی را دارد.

مدیرعامل بیمه آرمان همچنین درخصوص بازار سهام این شرکت گفت: در سال ۹۷ شرکت بیمه آرمان با زیان انباشته مواجه بود اما پس از آن با اصلاح مهندسی پرتفوی و طراحی استراتژی های جدید در سال ۹۸ از زیان خارج شده و در بستر سودآوری قرار گرفت.

 

وی افزود: بیمه آرمان ورود خود را به بازار سرمایه قوی تر و پررنگ تر کرده است و در تلاش است با کنترل پرتفوی به کانال سوددهی مستمر و پایدار برسد.

 

پیکارجو همچنین از تشکیل مجمع آتی این شرکت در دوم اسفند ماه سال جاری جهت تعیین هیات مدیره جدید شرکت خبر داد.

 

صدور مکانیزه بیمه نامه های مسافرتی برای اتباع خارجی ( INEX )”

صدور مکانیزه بیمه نامه های مسافرتی برای اتباع خارجی ( INEX )”