۲۲ دی ۱۳۹۹ | 19:52
کد خبر : 36567

جهش ۱۱۲۳ درصدی سود خالص بیمه سینا در پایان آذرماه

بیمه سینا در 9 نخست سال جاری برای هر سهم سه هزار و 359 ریال سود شناسایی کرد و سود خالص این شرکت با جهش 1123 درصدی به 504 میلیارد تومان رسید .

به گزارش برداشت روز؛ شرکت بیمه سینا صورت های مالی میاندوره ای ۹ ماه منتهی به پایان آذر ماه سال جاری (حسابرسی نشده) را منتشر کرد.

براساس این گزارش ،این شرکت فرابورسی در ۹ ماه نخست سال جاری یک هزار و ۴۲۰ میلیارد تومان حق بیمه تولید کرد و یک هزار و ۵۱ میلیارد تومان خسارت بیمه گذاران را جبران کرد، بیمه سینا در این دوره زمانی ۳۵  درصد حق بیمه تولیدی خود را نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داد اما در بخش جبران خسارت ۲۹ درصد رشد داشته است .

بر همین اساس این شرکت خصوصی یک هزار و ۶۲  میلیارد تومان درآمد حق بیمه در این ۹ ماه کسب کرد و هزینه خسارت این شرکت یک هزار و ۶۴  میلیارد تومان اعلام شد درآمد حق بیمه ۳۹ درصد و هزینه خسارت ۲۳ درصد نسبت به ۹ماه نخست سال گذشته افزایش داشته است .

عملکرد بسیار مطلوب بیمه سینا هم در بخش عملیات بیمه گری و هم بخش سرمایه گذاری ها باعث شد این شرکت ۵۰۴ میلیارد تومان سود خالص شناسایی کند که در مقایسه با ۹ نخست سال گذشته با جهش بیش از یازده برابری روبرو شد و در مقایسه با ۱۲ماه سال گذشته نزدیک به ۵۱۵ درصد رشد داشته است .

بیمه سینا به ازای هر سهم سه هزار و ۳۵۹ ریال سود شناسایی کرد که شاهد رشد ۱۱۲۱ درصدی بود و سود انباشته این شرکت به رقم ۵۱۵ میلیارد تومان رسید این در حالی است که در پایان آذر ماه سال گذشته بیمه سینا ۲۴ میلیارد تومان زیان انباشته داشته است .

عملکرد مطلوب این شرکت فرابورسی باعث شد حقوق صاحبان سهام این شرکت با رشد ۲۸۶ درصدی نسبت به پایان سال گذشته به رقم د۶۷۶ میلیاد تومان برسد و همچنین درجمع دارایی های شرکت با رشد ۸۸ درصدی به رقم دو هزار ۸۹۴ میلیارد تومان رسید.

 

 

منبع: بانکداری ایرانی