۱۷ دی ۱۳۹۹ | 18:36
کد خبر : 36007

بیمه کارآفرین در ۲٫۵ سال گذشته ازکاهش ۵۴ درصدی ضریب خسارت تا افزایش ده برابری سود آوری

عملکرد 2.5 سال گذشته بیمه کارآفرین حاکی از کاهش 54درصدی ضریب خسارت و افزایش ده برابری سود خالص شرکت است.

به گزارش برداشت روز، عملکرد ۲٫۵ سال گذشته بیمه کارآفرین حاکی از حرکت مطمئن این شرکت در عملیات بیمه گری و همچنین سرمایه گذاری ها از محل ذخائر و اندوخته ها است به طوری در این مدت نسبت خسارت این شرکت ۲۷ کاهش داشته است و همچنین سود خالص شرکت بیش از ده برابر افزایش داشته است.

شرکت بیمه کارآفرین درسال ۱۳۸۱ تاسیس شد و یک سال پس از آن فعالیت بیمه گری خود را در انواع بیمه های زندگی و غیر زندگی آغاز کرد، دارای سرمایه ثبت شده ۱۷۵ میلیارد تومانی است و در بازار فرابورس ایران در حال فعالیت است .

براساس بررسی صورت های مالی بیمه کارآفرین ، این شرکت خصوصی در سال ۹۷ ، یک هزار و ۱۱۸ میلیارد تومان حق بیمه تولید کرده بود که آن را در سال ۹۸ با ۱۰ درصد افزایش به رقم یک هزار ۲۲۴ میلیارد تومان رساند، در بخش پرداخت خسارت در سال ۹۷ این شرکت ۷۰۶ میلیارد تومان خسارت پرداخت کرد که درسال ۹۸ خسارت پرداختی به رقم ۶۴۸ میلیارد تومان رسید که حاکی از کاهش ۸ درصدی آن است. این روند در شش ماهه نخست ۹۹ شتاب بیشتری گرفت و حق بیمه ای تولیدی در این دوره زمانی نسبت به شش ماه نخست سال گذشته ۲۶ درصد افزایش یافت و خسارت پرداختی تنها ۵ درصد رشد داشته است .

عمکرد مطلوب بیمه کارآفرین در ۲٫۵ سال گذشته در عملیات بیمه گری به خوبی در گزارش های مالی این شرکت نمایان است بطوری نسبت خسارت که نشان می دهد چند درصد از حق بیمه تولیدی شرکت خسارت پرداخت شده است در سال ۹۷، ۶۳ درصد بوده است در سال جاری به ۳۶ درصد تقلیل پیدا کرده است و همچنین ضریب خسارت که یک شاخص مهم در عملکرد شرکت های بیمه ای است در این دوره زمانی از ۹۴ درصد درسال ۹۷ به ۴۰ درصد درنیمه نخست سال جاری کاهش یافته است نسبت خسارت می‌تواند وضعیت شرکت را در بازه‌های زمانی کوتاه مدت نیز بیان کند اما محاسبه ضریب خسارت تنها با پایان یافتن یک دوره مالی قابل بررسی و محاسبه است.

شرکت های بیمه ای علاوه برعملیات بیمه گری از محل سرمایه، ذخائر و اندوخته های خود در چارچوب ضوابط و دستورالعمل های شورای عالی بیمه سرمایه گذاری می کنند، شرکت بیمه کار آفرین در این بخش هم در این دوره زمانی عملکرد مطلوبی داشته است بطوری که سود حاصل از سرمایه گذاری این شرکت در سال ۹۷ ،۲۸۳ میلیارد تومان بود در نیمه نخست سال جاری به ۳۷۹ میلیارد تومان رسید که نسبت به نیمه نخست سال گذشته بیش از ۱۰۰ رشد داشته است .

 

منبع: بانکداری ایرانی